На Прикарпатті відійшла у вічність письменниця Марія Влад

Вчора на 77-у році життя відійшла у вічність журналістка, письменниця та поетеса з Косівщини Марія Влад. Сумну звістку сповістила у соцмережі Фейсбук  головний редактор тижневика “Слово Просвіти” Любов Голота.

Їй нещодавно, на День Незалежності, виповнилося 77 років. Ми бачилися в редакції за кілька днів до цього: Марія подарувала мені книжку вибраних поезій, я пообіцяла, що напишу про неї, але не поспішаючи. “Куди спішити?

Ми знайомі чи не сорок літ. Легка, стрімка, правдива гуцулка. Зараз, коли моя душа від жалю тремтить, не складу до ладу слово до слова, аби сказати головне. Все головне: і її особлива краса, і вірші, і дослідження про Гуцульщину та її людей, й оповідання, й роман “Йосип Обручник”, і голос – низький, з глибини грудей, і родина, й дочки – Людмила й Олена, внуки й правнучка. Напишу, не поспішаючи, Маріє. Напишу про те, як вміла любити ця правдива гуцулка. Про її письмо. А поки лиш бачу, як вона легко і стрімко йде. Прощай, Маріє!

Нагадаємо, Марія Миколаївна Влад (Ганцяк) народилася 25 серпня 1940 року в селі Розтоки Косівського району Івано-Франківської області. Письменниця, журналістка, громадська діячка. Авторка трьох прозових книжок, численних ліричних та релігійних збірок. Працювала журналісткою, зокрема в газеті “Літературна Україна”, і редактором журналу Welcome to Ukraine. На Українському радіо вела культурологічні програми.

Вірші почала писати у ранньому дитинстві. Друкувалася з 1950 року. Збірка Марії Влад “Грають у дримби вітри” була яскравим явищем у літературному процесі 70-х років минулого сторіччя. Критики ставили ім’я молодої поетеси поруч із іменами Драча та Вінграновського. Член НСПУ з 1972 р. 2003 року стала лауреатом премії “Благовіст” за книжку “Який цей світ”.

В 2009 році дипломантка конкурсу “Коронація слова” за роман “Святий Йосиф Обручник”. Марію Влад нагороджено офіцерським Хрестом з мечами, орденом княгині Ольги III ступеня та журналістською відзнакою “Золоте перо”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!