На Прикарпатті відкопали 25 надгробків із єврейського цвинтаря

 

Надгробки викопали на вулиці Драгоманова в Рогатині через дорогу від річки Гнила Липа. Сталося це, коли місцевий житель розпочав копати траншею для нового паркана біля свого будинку, що межує з громадським тротуаром.

Про свою знахідку чоловік повідомив місцевого краєзнавця Михайла Воробця. За словами історика, ці великі фрагменти каменів походять із єврейського цвинтаря, розтягнутому на частини гітлерівцями під час окупації, які використовували їх для будівництва громадського тротуару, інформують «Вікна».

Деякі фрагменти мають багато розбірливих написів або різьблень на івриті. На деяких зображені канделябри та, принаймні, на одному — корона. Вони подібні до інших надгробків, віднайдених у Рогатині впродовж останніх шести років.

 «Це не перший випадок, коли єврейські надгробки були вийняті з-під поверхні землі на вул. Драгоманова. Тут 2016 року було виявлено понад 30 надгробків. Інші фрагменти надгробків були знайдені тут біля берега річки у 2012 і 2013 роках», – зауважує представник проекту «Єврейська спадщина Рогатина» Марла Осборн.

За словами Михайла Воробця, міська рада Рогатина планує найближчим часом відновлювати вулицю Драгоманова. Тож, єврейських надгробків можуть знайти ще більше.

Знайдені 25 фрагментів єврейських надгробків були доставлені на цвинтар.

До теми: Археологи з Польщі під час круглого столу поділилися досвідом та ідеями

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!