На Прикарпатті відкрили ще один центр для інклюзивної освіти

У Богородчанах відбулося відкриття «Інклюзивно-ресурсного центру», який працюватиме у приміщенні міжшкільного навчального виробничого комбінату міста.

Відкриття Інклюзивно-ресурсного центру відбувається в рамках підписання Меморандуму про долучення області до Всеукраїнського проекту Фонду Порошенка «Інклюзивна освіта – рівень свідомості нації». Він покликаний забезпечити реалізацію прав дітей з особливими освітніми потребами віком від 2-18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, повідомляють у Богородчанській РДА.

На свято завітали представники влади, освіти та духовенства, а також батьки та діти, для яких і було відкрито центр.

Першою із вітальним словом до усіх присутніх звернулась в.о. директора «Інклюзивно-ресурсного центру» Олександра Фесюк, яка висловила слова вдячності державі за можливість допомагати особливим дітям:

«Цей центр обладнаний відповідними засобами, зокрема предметно-ігровим і розвивально-корекційним обладнанням. Сподіваємося, що належну допомогу в закладі зможуть отримувати не тільки дітки та їхні батьки, а й педагоги, адже багато дітей із особливими освітніми потребами відвідують загальноосвітні навчальні заклади», – сказала посадовиця.

Після символічного перерізання стрічки, разом із дітками керівництво району оглянуло приміщення, зокрема, групи для занять, а Отець Іван Мачкодера освятив приміщення.

Загалом, у ІРЦ працюватимуть практичний психолог, вчитель дефектолог, вчитель логопед, та вчитель реабілітолог, котрі допомагатимуть дітям із особливими освітніми потребами вчитися та соціалізуватися. Основними завданнями центру залишаються комплексна оцінка дітей з особливими освітніми потребами, розробка рекомендацій щодо програми навчання та надання психолого-педагогічних та корекційно-розвиткових послуг дітям з особлими потребами.

Нагадаємо, минулого року подібні заклади відкрили зокрема у Коломиї та Івано-Франківську.

Фото – Святослав Никорович.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!