На Прикарпатті бюджетникам вже заборгували 42 мільйони

Сьогодні, 24 квітня, в Івано-Франківську розпочалось засідання колегії обласної державної адміністрації.

Під час розгляду першого питання порядку денного голова ОДА Олег Гончарук розповів, що Кабінет Міністрів України провів аудит виплати заробітньої плати бюджетникам в областях.

“За підсумками цього аудиту було вирішено притягнути до відповідальності посадових осіб, з вини яких було допущено порушення”, – сказав Гончарук.

Керівник апарату ОДА Роман Маланій навів деякі цифри щодо виплати зарплат бюджетникам.

“Питання є дуже актуальним та важливим. Станом на 01.01.2018 в області було 30 мільйонів гривень кредиторської заборгованості; це і міста, і райони, і ОТГ. Ситуація залишається складною і в цьому році. Станом на 18 квітня маємо 42 мільйони заборгованості – Івано-Франківськ, Тлумач, Верховина, інші міста. Є різні причини для цього. Ми неодноразово звертались до Міністерства фінансів щодо додаткового виділення коштів, але на сьогоднішній день відповідей нам не дали”, – пояснив Роман Маланій.

“Для мене є незрозумілим, коли в районі є 11 мільйонів заборгованості, а ви спрямовуєте кошти на інші цілі. Це однозначно недопрацювання. Коли треба виплатити 100%, ми виплачуємо лише 73%. Розмова буде короткою. До кінця травня або платимо гроші, або звільняємо місце. Домовились?” – звернувся Олег Гончарук до очільника Городенківської РДА Романа Жичицького та першого заступника голови Тлумацької РДА Миколи Присяжнюка.

Він також пригрозив головам райдержадміністрацій дисциплінарними покараннями в разі невиплати зарплат бюджетникам.

До теми: У Франківську чиновники сперечались, через кого медики не отримують зарплату

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!