На Прикарпатті запрацювала ферма з вирощування равликів

Нещодавно у селі Копачинці Городенківського району  Івано-Франківської області запрацювала ферма з вирощування равликів.
Про це повідомляє “Укрінформ“.

Співвласник та директор ферми «Покутський равлик» Іван Паламарчук провів презентацію нових гастрономічних локацій та маршрутів області.

«Я представляю отих п’ять сімей, які вирішили у селі Копачинці Городенківського району вирощувати равликів. Наша ферма – перша в області. Запустили її у червні. Це – наш основний бізнес. Маємо виростити і зібрати равлика на жовтень. Збут плануємо організувати у країни Європи. Також будемо популяризувати культуру споживання равлика і на внутрішньому ринку. До того, ж бачимо перспективу туристичного розвитку нашої території. Плануємо організувати тут екскурсії з дегустацією равликів», – повідомив Паламарчук.

Також, чоловік зазначив, що коли в селі дізнались про новий бізнес, то відразу занепокоїлись, чи не їстиме дивний равлик овочеві запаси селян. Втім, з часом люди збагнули, що підприємці  зацікавлені, аби равлики не розгубились селом.

За словами Паламарчука, ще зовсім недавно  равлики росли у теплиці. Тепер їх випустили випасатись. Виростають равлики до 3-4 см. В країнах Європи, а це Франція, Італія та Іспанія, равликів вважають найкращим м’ясом для споживання. Воно дієтичне, майже без холестерину, збагачене білком і є афродизіаком. Покутського равлика власники ферми планують експортувати вже восени.

У приготуванні равликів теж є свої особливості. Найсмачнішим їх вважають у часниковому соусі. Тому підприємці не забули і про посадку часнику. Поки равлик зростатиме на 10 сотках землі. Пізніше територію для його вирощування планують збільшити до півгектара. Перший врожай очікують до 200 тисяч равликів. А вже наступного року сподіваються отримати ще й ікру равликів. Нині за 50 г цього делікатесу викладають до 2,5 тисяч гривень.

Офіційне відкриття ферми з вирощування равликів у Копачинцях запланували на 22 липня.

До теми: На Городенківщині запрацювала ферма з американськими страусами

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!