На Верховинщині можуть утворити ще чотири ОТГ

У селі Красник відбулась інформаційно-роз’яснювальна зустріч з питань просування адміністративно-територіальної реформи у Верховинському районі.

Участь в обговоренні взяли директор Івано-Франківського центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Панасюк, голова Верховинської РДА Олег Лютий, очільник райради Іван Шкіндюк, голова та громадський актив села Красник, а також експерти ІФ ЦРМС – радник з питань децентралізації Максим Чопей, юрисконсульт установи Михайло Івашків і радник з питань регіонального розвитку Ігор Мельничук.

Зазначалося, що нині в Україні утворено 710 ОТГ, з яких 23 на Прикарпатті.

Говорячи про темпи просування реформи на Верховинщині, він наголосив, що в цьому районі утворено одну ОТГ – Білоберізьку. «Ця територіальна громада демонструє, що процес об’єднання є вигідним та правильним. Білоберізькій ОТГ вдалось в рази збільшити надходження до місцевого бюджету, відремонтувати об’єкти соціальної інфраструктури тощо. Нині обговорюються можливості розширення меж цієї територіальної громади», — сказав Руслан Панасюк.

Лідерами зі створення територіальних громад, говорить експерт, є Коломийський, Косівський, Тлумацький та Надвірнянський райони. Найгірші темпи просування реформи спостерігаються у Городенківському і Рогатинському районах, де не утворено до цього часу жодної ОТГ.

Радник з питань децентралізації ІФ ЦРМС Максим Чопей наголосив, що згідно оновленого перспективного плану в нашій області планують утворити 59 ОТГ.

Окрім Білоберізької територіальної громади, на Верховинщині обговорюються можливості створення ще чотирьох ОТГ – Верховинської, Зеленської, Яблуницької та Красноїльської. Спілкуючись з громадським активом села Красник, Максим Чопей наголосив, що їхня тергромада згідно плану входить до Верховинської ОТГ, однак на зустрічі розглядались й інші можливості конфігурації об’єднання. У цьому контексті співрозмовники розглянули варіант об’єднання с. Красник із селами Зелене і Бистрець. На зустрічі зазначалось, що це одна із найоптимальніших конфігурацій утворення ОТГ.

Голова райдержадміністрації Олег Лютий наголошував на важливості реформи місцевого самоврядування. За його словами, на рівень територіальних громад переходять 22 управлінські функції та збільшуються фінансові можливості. Децентралізація стимулює створення нових підприємств. Очільник РДА закликав громадський актив села визначитись з подальшим об’єднанням.

Нагадаємо, на Верховинщині планують створити Зеленську ОТГ.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!