На Верховинщині назріває екологічна катастрофа через полігон побутових відходів

На сьогоднішній день назріває екологічна катастрофа в районі, оскільки, термін експлуатації полігону ТПВ в селі Бережниця підходить до закінчення.

У зв’язку з чим, виникає гостра потреба в проведенні його рекультивації, – розповідають в управлінні ЖКГ і будівництва РДА.

Як стало відомо, 14 вересня у приміщенні сільського Будинку культури села Криворівня проведено сесію Криворівнянської сільської ради. Першим питанням порядку денного винесено на обговорення депутатського корпусу та громадськості сіл Криворівня та Бережниці, оскільки сесія була відкрита, надання дозволу на розробку детального плану рекультивації  полігону ТПВ в селі Бережниця, інформує verchovyna.at.ua.

На сесію запроcили голову районної ради І.Шкіндюк, заступника голови районної державної адміністрації С.Уршеджук, заступника голови районної ради І.Маківничук, керівника апарату районної державної адміністрації В.Бровчук, заступника начальника управління, начальника відділу будівництва та інфраструктури управління житлово-комунального господарства та будівництва районної державної адміністрації М.Цвілинюк, начальника відділу містобудування та архітектури районної державної адміністрації О.Ігнатюк, начальника комбінату комунальних підприємств О.Янків та представника Івано-Франківського філіалу “ДНІпроектреконструкція” С.Тимошів.

Враховуючи, що дане питання є одним із важливих питань обговорення проводилося активно, свою думку висловили як депутати, запрошені та присутні жителі сіл Криворівня та Бережниця. Підсумком дискусії з даного питання Криворівнянська сільська рада прийняла рішення  про надання дозволу на розробку детального плану території села Криворівня для рекультивації (закриття) полігону твердих побутових відходів.

З метою вирішення даного питання виконано робочий проект на рекультивацію полігону ТПВ в селі Бережниця Івано-Франківським філіалом “НДІпроектреконструкція” на що передбачено кошти в сумі 41,278 тис. грн з районного бюджету.

Включено до обласної програми охорони навколишнього природного середовища до 2020 року в підпрограму “Поводження з промисловими і побутовими відходами” пріоритетні природоохоронні заходи – реконструкція районного полігону твердих побутових відходів в селі Бережниця з державного бюджету кошти в сумі 2000,000 тис. грн.

Районною державною адміністрацією підготовлено клопотання до керівництва облдержадміністрації, обласної ради та управління екології та природних ресурсів ОДА щодо вирішення питання про виділення коштів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 12 171,115 тис. грн для проведення робіт з рекультивації полігону твердих побутових відходів.

Нагадаємо, на Городенківщині розгоряється скандал навколо сміттєвого полігону.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!