На згорілому виробництві «Карпатнафтохіму» монтують нове обладнання

  • Відновлення роботи установок виробництва етилену та поліетилену після завершення ремонтно-відновлювальних робіт в цеху піролізу, компримування та поділу пірогазу, де 12 січня сталася пожежа, є нині пріоритетним для колективу підприємства. На цьому наголосив генеральний директор підприємства Іван Підсадюк. За його словами, для вчасного та якісного виконання завдань з ремонту та заміни пошкодженого обладнання роботи ведуться цілодобово.

    На виробничому майданчику цеху разом із його технологічним персоналом та працівниками ремонтного управління нині трудяться спеціалізовані бригади ТОВ «НАФТОХІМ СПЕЦ МОНТАЖ» (Миколаїв), Української будівельної асоціації з Калуша та Гребінківського машинобудівного заводу з Київщини, розповів начальник виробництва етилену і поліетилену Іван Федорів. Роботи з діагностики обладнання було доручено виконати спеціалістам СП «Товариство технічного нагляду ДІЕКС» з Дніпра. До їх виконання вони приступили вже на наступний день після пожежі. Саме за результатами їх досліджень і було визначено, яке обладнання і трубопроводи потребують заміни, пишуть “Вікна”.

    Бригади облаштовують нову так звану холодну ізоляцію поліуретаном та мінеральною ватою. Згідно з результатами діагностики, все обладнання і трубопроводи, які вже не підлягали експлуатації, були демонтовані. До кінця поточного тижня на виробництві має вже бути все те, що необхідне для ведення відновлювальних робіт, в тому числі і два нові теплообмінники.

    Щодо причин пожежі, то комісія, до складу якої входять перші керівники підприємства та його головні спеціалісти, ще працює. Для проведення відповідних експертиз запросили науковців та іноземних спеціалістів.

    Нині все обладнання як етиленової, так і поліетиленової установок виробництва перебуває в стані так званого гарячого простою, коли всі трубопроводи й інші вузли заповнюються азотом. Окрім цього, з метою підтримки обладнання в необхідному температурному режимі працюють паровий котел, одна піч піролізу (для підтримання необхідної температури в масляній колоні), а також система водооборотного циклу.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!