Найближчим часом на бізнес очікують зміни щодо реєстрації розрахунків

Івано-Франківський відділ податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу ВПП ДФС повідомляє:

Сьогодні,начальник Львівського управління Офісу ВПП ДФС Нонна Багмет провела брифінг для провідних ЗМІ Західного регіону на тему: «Е-Receipt – революційна новація у реєстрації та обліку РРО». Причиною для проведення такого заходу стало всенародне обговорення урядового проекту з використання смартфонів і планшетів у якості касових апаратів (e-Receipt).

Нонна Багмет зазначила, що найближчим часом бізнес очікують суттєві зміни щодо реєстрації розрахункових операцій. На даний час є ряд проблемних моментів у цій сфері. Це достатньо складна процедура реєстрації РРО, висока вартість самого обладнання та його технічного обслуговування, фактична відсутність застосування новітніх технологій. Нова ж система розрахункових операцій спростить ведення бізнесу та позбавить підприємців необхідності вистоювати черги в коридорах контролюючих органів, а також дозволить зекономити значні кошти, які зараз витрачаються на придбання та обслуговування касових апаратів.

Тож, за словами начальника Львівського управління Офісу ВПП ДФС Нонни Багмет,  e-Receipt – революційна новація  в реєстрації та обліку РРО – у якій буде виключно онлайн реєстрація операції через телефон чи планшет, повна інтеграція з системами ДФС та бухгалтерськими програмами, електронний чек з QR-кодом замість паперового. Тобто,  все в системі он-лайн та безкоштовно.

«Тепер хочу розповісти детальніше що таке e-Receipt.

Е-Receipt (або електронний касовий чек) — інноваційна система реєстрації та обліку реєстраторів розрахункових операції, яку можна встановити на будь-який сучасний настільний або мобільний пристрій — комп’ютер, планшет або смартфон. Система складається з програмного забезпечення для платника (продавця), покупця та ДФС, а також інтегрована з Електронним кабінетом платника. Для внесення своїх мобільних пристроїв до бази e-Receipt, підприємцям не потрібно буде подавати до контролюючих органів паперові документи або платити за це абонентську плату. Реєстрація пристроїв відбуватиметься он-лайн і безкоштовно. Важливо, що система e-Receipt працюватиме цілодобово та інтегруватиметься з іншими системами ДФС і бухгалтерськими програмами. Крім того, зміна реєстрації розрахунків спростить та здешевить процес подання фінансової звітності, а також покращить умови ведення бізнесу в Україні. Наприклад, зараз реєстрація касового апарату відбувається протягом п’яти днів. При цьому вартість реєстратора розрахункових операцій (РРО) коливається від 4 до 20 тис. грн. Крім того, підприємці змушені систематично витрачати кошти на технічне обслуговування та ремонт РРО. » – зазначила Нонна Тарасівна.

У наступному розділі презентації начальник Львівського управління Офісу ВПП ДФС  Нонна Багмет  розповіла як це працюватиме.

Електронний чек генеруватиметься, реєструватиметься в системі ДФС і доповнюватиметься QR-кодом, після чого передаватиметься на пристрій — смартфон або планшет.

Інформація про фіскальний номер чеку та його QR-код зберігатиметься в e-Receipt та буде доступною для перегляду в Електронному кабінеті платника як платником, так і покупцем.

Відповідно, підприємцям не потрібно буде використовувати пристрої для друку паперових чеків, а покупцям — обов’язково їх зберігати, адже вони в будь-який час можуть його роздрукувати зі свого Електронного кабінету.

Пілотний проект триватиме до кінця 2019 року, у його рамках будуть проведені вивчення та дослідна експлуатація новітніх апаратів для реєстрації розрахункових операцій. У ДФС підкреслюють, що будь-який підприємець може взяти участь в проекті.

На завершення брифінгу Нонна Тарасівна зауважила, що системи e-Receipt активно розробляються та впроваджуються по всій Європі вже не один рік. Щорічно найкращі e-Receipt-проекти європейських розробників відзначаються нагородами престижного конкурсу European Business Awards. Тому, впровадження e-Receipt не є суто українським експериментом, а швидше спробою перейняти досвід інших країн, в якому вже оцінили переваги електронних касових чеків.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!