Найдавніший письмовий запис Гомерівської “Одіссеї”, можливо, був знайдений на глиняній табличці

Найстаріший відомий письмовий запис епопеї Гомера “Одіссея”, можливо, був знайдений у старовинній частині Олімпії в Греції.

Археологи знайшли глиняну таблетку біля останків Храму Зевса в Олімпії. Олімпія відома як місце проведення стародавніх Олімпійських ігор.  Згідно з дослідженнями Міністерства культури Греції , ця глиняна плита, швидше за все, датується римською епохою, а значить її могло бути створено раніше третього століття н.е., пише foxnews.

“Одіссея”, як вважають, була написана Гомером наприкінці VIII століття до н.е. Разом з  “Іліадою” вона складає одну з двох епічних поем , приписаних давньогрецькому поету, і її широко розглядають як один з найважливіших творів західної літератури.

Знайдена під час розкопок, що тривали три роки, ця глиняна табличка зображує 13 віршів з “Одіссеї”. За словами експертів ця знахідка є частиною великого археологічного, літературного та історичного доказів минулого.

Точна її дата  ще не підтверджена.

Над проектом працювали експерти Еллінського інституту політичних наук, Німецького археологічного інституту та університетів Дармштадта, Тюбінгена та Франкфурта.

Глиняна табличка є однією з нещодавніх захоплюючих археологічних знахідок в Греції. Експерти, до прикладу, недавно  розкрили деталі стародавньої “піраміди” що знаходиться на безлюдному  грецькому острові Керос.

Дослідження ДНК, проведені минулого року, пролили нове світло на  таємничу Мінойську цивілізацію на острові Крит та їхніх колег Мікенів на грецькому континенті.

Переклав Назар Федоришин

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!