Наростання ажіотажного попиту: як Укрзалізниця попереджує зловживання з квитками

  • Тимчасово, для попередження зловживань з квитками, оформленими через інтернет, їхн повернення здійснюватиметься лише через залізничні каси.

    Рішення почало діяти 12 грудня 2017 року на численні прохання пасажирів і щоб недопускати створення штучного дефіциту та подальших спекуляцій проїзними документами на поїзди.

    Аналіз, проведений спеціалістами Укрзалізниці, показує, що переважна кількість квитків на пікові дати, зокрема, зимові свята, викуповується через інтернет у перші хвилини відкриття продажу. Водночас простежується тенденція щодо повернення значної частини викуплених квитків (переважно у нічні години), що так чи інакше  корелюється з наростанням ажіотажного попиту на подорожі популярними маршрутами.

    Такі дані можуть свідчити про те, що квитки масово і системно викуповуються для їхнього подальшого перепродажу. У результаті створюється штучний попередній дефіцит, що викликає справедливе невдоволенням та нарікання громадян, котрі збираються подорожувати.

    Обмеження буде скасовано після закінчення новорічно-різдвяних перевезень.

    Сьогодні, 14 грудня, Укрзалізниця роз’яснила порядок повернення електронних квитків на період дії тимчасового мораторію.

    Для повернення коштів необхідно:

    Пред’явити до каси посадковий документ, роздрукований на паперовому носії, та документ, що посвідчує особу (паспорт, військовий квиток, студентський квиток, посвідчення водія, службове посвідчення).

    Повернути проїзні документи до відправлення поїзда можна як особисто, так і іншим особам.

    Після відправлення поїзда повернення коштів за квитки здійснюється на підставі документа, що посвідчує особу, прізвище та ім’я якої зазначено в проїзному документі.

    Кошти перераховуються на карткові рахунки платників.

    Сума повернених коштів за невикористаний проїзний документ залежить від часу до та після відправлення поїзда:

    –   не менш ніж за 24 години до відправлення поїзда – виплачується повна вартість квитка і плацкарти (з вирахуванням комісійних зборів);

    –   від 24 до 9 годин до відправлення поїзда – виплачується повна вартість квитка і 50 % вартості плацкарти;

    –   менш ніж за 9 годин до відправлення поїзда – виплачується повна вартість квитка, а вартість плацкарти не виплачується;

    –   після відправлення поїзда, але не більше ніж через годину після його відправлення – виплачується 10 % вартості квитка і плацкарти.

    Пасажири, які знаходяться територіально далеко від пунктів продажу (квиткових кас товариства), перебувають за межами держави, не мають змоги за станом здоров’я або інших поважних причин звернутись до кас особисто, можуть надсилати на адреси регіональних філій за місцем проживання чи на адресу філії «Пасажирська компанія» роздруковані на паперових носіях невикористані з особистих причин посадочні документи разом із заявою, в якій необхідно зазначити інформацію банківської платіжної картки в обсязі, необхідному для здійснення переказу коштів. До заяви повинні долучатись додаткові довідки, наприклад, про тимчасову непрацездатність, підтвердження перетину кордону тощо.

    До речі, Укрзалізниця призначила на свята 29 додаткових поїздів.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!