Насалика звинувачують у незаконній реорганізації музичних шкіл у Калуші

  Вищий адміністративний суд підтвердив незаконність рішення міської ради Калуша про реорганізацію двох музичних шкіл в одну. Про це повідомила голова ГО “Я люблю Калуш” Надія Мельникова на сторінці у Фейсбук.

“14 березня 2013 року Калуська міська рада прийняла рішення «Про реорганізацію Калуських музичних шкіл №№1 та 2».

Про те, що рішення незаконне у своїй відповіді на звернення педагогічних працівників написав заступник міністра освіти і науки Борис Жебрівський: «Такі дії органів влади є грубим порушенням статті 9 Закону України «Про позашкільну освіту» в частині реалізації права дітей на здобуття та доступність позашкільної освіти, а також статті 27 зазначеного закону в частині вилучення майна позашкільного навчального закладу і використання його не за призначенням. Зазначене свідчить також про невиконання місцевими органами влади указу Президента України від 30 вересня 2010 року № 927 «Про заходи щодо розвитку системи виявлення та підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді».., а також завдань та заходів Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 р. № 785, основною метою яких є вдосконалення позашкільної освіти шляхом надання їй належної державної підтримки, зокрема, з боку місцевої влади. Тому Міністерство освіти і науки просить переглянути рішення щодо реорганізації музичних шкіл міста, сподіваючись на розуміння та вирішення питання на користь дітей», – йдеться у повідомленні.

Управління культури, націо­наль­­ностей та релігій Івано-Фран­ківської ОДА також дало чітку оцінку стану позашкільної музичної дитячої освіти в Калуші та свою рекомен­дацію щодо збереження базової мережі: «однією з основних функцій органів місцевого самоврядування є забезпечення і зміцнення матеріально-технічної бази поза­шкільних навчальних закладів, збереження та розвиток мережі поза­шкільних навчальних закладів без права їх перепрофілювання, перепідпорядкування, злиття, закриття…, при прийнятті рішення «Про реорганізацію Калуських музичних шкіл №№1 та 2» орган місцевого самоврядування повинен був керуватися виключно чинним законодавством». Управління культури, національностей та релігій ОДА рекомендує міському голові зберегти мережі навчальних закладів – ДМШ №1 та ДМШ №2, а профспілковому комітету музичного закладу звернутися до суду.

Найбільш вичерпною у цій справі, говорить  голова ГО “Я люблю Калуш” Надія Мельникова, є відповідь Міністерства культури України за підписом першого заступника міністра Тимофія Кохана, де йдеться, що оскільки “рішення Калуської міської ради від 14.05.2013 року №1802 прийняте без попереднього погодження з Мінкультури, Міністерство не погодило вилучення з базової мережі Калуських дитячих музичних шкіл №1 та №2 (ст. 22 ЗУ «Про культуру»)”

Тож, висновок єдиний – рішен­ня Калуської міської ради стосовно реорганізації музичних шкіл міста – НЕЗАКОННЕ. Калуська міськрада перед прийняттям рішення про реорганізацію музичних шкіл мала завчасно погодити це питання із Міністерством культури України, проте це зроблено не було”, – підсумовує Надія Мельникова.

01 2 3

 

 

Нагадаємо, що після виборів Ігор Насалик взяв відпустку і поїхав на море.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!