Наталя Темех

Смілива франківчанка навчається на четвертому курсі одного з місцевих вишів, де опановує чеську філологію. А попри це, добряче тямить у бюджетних і цікавих подорожах, адже об’їздила вже великий шмат України та пів-Європи. І навіть веде свій блог мандрівника «Записник динозабрика». «Щоправда, там значно менше розповідей, ніж могло би бути, адже я трохи ледачий блогер», – усміхається студентка.

Каже, чи не найцікавіше було на Канарах, де дівчині вдалося відпочити всього за 350 доларів США (це разом із оплатою дороги в два боки).

Тиждень на райському острові Гран-Канарія запам’ятався Наталці. Багато німців і… геїв. Стільки геїв, мабуть, немає в жодному іншому куточку світу, як припускає студентка. Неофіційно Гран-Канарію навіть так і називають – ЛГБТ-острів. І місцева інфраструктура добре адаптована до цієї особливості – повсюди клуби для любителів одностатевих стосунків.

Наталя Темех

Мало того, франківчанка з колежанкою мешкали в домі двох веселих гомосексуалістів, з якими і досі підтримують дружні стосунки. До речі, знайшли і бронювали житло на сайті Airbnb, завдяки чому зекономили багато грошей. За добу кожен платив усього 10 доларів США.

Тамтешні пляжі – змішані: поруч із нудистами на узбережжі ніжаться люди в купальниках. Ніхто ні на кого не звертає уваги. Всі спокійні, розслаблені й задоволені життям. «Таке враження, наче жителям острова дали подвійну дозу заспокійливого, – жартує дівчина. – Про Україну мало знали, часто плутали її з Росією, про війну на сході теж не в курсі. Вони просто «не паряться» смутними новинами».

Також Наталі запам’яталися подорожі у рамках Тезе – міжнародної спільноти християнської молоді. В якесь місто з’їжджаються християни з усього світу, беруть участь у семінарах, проводять спільні молитви. На таких зустрічах франківчанка бувала вже двічі: у Празі та Ризі.

«Це було настільки цікаво, – захоплено розповідає дівчина. – Купа різної молоді з усіх куточків світу. Уявіть: іде православний священик з довжелезною бородою, а поруч – растамани з дредами та у фестивальному одязі. Всі усміхнені та радісні. Там добре пізнається відчуття істинного християнства».

Кожен учасник мешкає в якійсь місцевій сім’ї, котра погоджується прийняти в себе гостя. У Чехії Наталю годували майже українською вечерею – борщ і шоколадний пляцок з варенням. А в Латвії дівчина мешкала у двох бабусь, які лікували її застуду чудодійним бальзамом на основі ялиці, а на прощання подарували красиві кулони.

Знайти дешеві квитки і цікаві ідеї для економних подорожей зовсім не складно, як переконує Наталя. Потрібно лише знати, де шукати. Наприклад, один із найпопулярніших сайтів –1001idea.info/. Тут навіть пропонують готові маршрути різними країнами за копійки. Також варто моніторити сайти авіаперевізників, які часто пропонують дешеві квитки: Wizz Air та Ryanair.

Не треба забувати і про досвідчених мандрівників, на блоги і сторінки яких можна підписатися, а відтак почерпнути чимало цінних порад.

Пропонуємо корисні групи в соцмережі та сайти для пошуку дешевих «мандрівних» ідей, які Наталя Темех підібрала для читачів «Галицького кореспондента»:

vk.com/free_cars

vk.com/studcouch

vk.com/vandroukiru

vk.com/vandroukiby

vk.com/vandroukiua

vk.com/n_mandrivnyka

vk.com/dharma_bums

vk.com/travel_academy

vsviti.com.ua/

vk.com/travelvolunter?w=wall-61539571_4950

inspired.com.ua/life/travel/how-to-travel-cheaper-then-live-in-kyiv/

tickets.ua/

Цікаві люди-блогери і проекти:

vk.com/ukrainer_net

vk.com/logvynenko

vk.com/prostoboso

vk.com/gotothegoal

vk.com/mozhnovsedasha

vk.com/ekzavarygina

vk.com/strana_vet

vk.com/dney100rubley

vk.com/nuisididoma

vk.com/amtimes

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!