«Націоналізація перетворилася в страшилку, яка лякала наших вкладників», – Дмитро Дубілет

  • Заступник голови правління ПАТ «ПриватБанк» Дмитро Дубілет намагається заспокоїти клієнтів і переконує, що банк надалі буде працювати. Із відповідним зверненням він звернувся у соціальній мережі «Фейсбук» в ніч на 19 грудня.

    «Дорогі друзі, сьогодні ПриватБанк стає державним банком, – написав він. – Це несподівана новина (в тому числі для мене, повірте), але хвилюватися не потрібно».

    15592053_1174878365894348_2074278931_n

    Чи потрібно переживати Клієнтам за свої гроші?

    Ні, не потрібно, переконує він. Мовляв, всі кошти на поточних і депозитних рахунках всіх фізичних та юридичних осіб будуть збережені. Це гарантує держава.

     Чому це сталося?

    З тих пір, як почалася війна, Приватбанк пережив сім інформаційних атак. Будь-який інший банк не пережив би жодну з них. Втім остання атака, яка розпочалася тиждень тому, була найважчою. Кожен день оновлювалися рекорди за кількістю коштів, виданих через паніку клієнтів.

    І в суботу, акцентує Дмитро Дубілет, коли паніка почала спадати, контрольний постріл зробив Інтер у вечірньому випуску новин: “У понеділок ПриватБанк призупинить всі платежі! Втім, ми не отримали ні підтвердження, ні спростування цієї інформації від прес-служби банку “. За це, на думку Дубілета, на журналістів Інтера чекає окреме місце в пеклі.

    «Рішення про добровільну і мирну передачу банку у володіння державі було прийнято в той момент, коли ми зрозуміли, що цю інформаційну атаку ми можемо не пережити, і що під загрозою можуть опинитися наші Клієнти», – наголошує топ-менеджер ПриватБанку.

    Що буде з ПриватБанком далі?

    Головне, що банк буде працювати в звичному режимі. Новим головою правління банку стає Олександр Шлапак, який має незабаром сформувати нову команду топ-менеджерів. Формально, перехідний період, протягом якого стара команда буде вводити в курс справи нову команду, триватиме кілька місяців.

    «Не думаю, що Клієнти або співробітники відчують особливу різницю в роботі банку, – пише Дубілет. – У нас все працює, як годинник. У головному офісі та у відділеннях залишаються ті ж професіонали. У банку створена унікальна корпоративна культура. Все це нікуди не дінеться з нашим відходом. І я не вірю, що держава відбере Айпад у наших співробітників у відділеннях і замість них вручить їм рахівниці».

    Чи можна ПриватБанк назвати шахраями за те, що раніше вони виключали варіант націоналізації?

    Насправді, ПриватБанк ніхто не думав націоналізувати. Так, були показники, які погіршилися в результаті війни і зниження економіки (як у всіх банків), але вони спокійно рухалися за планом, затвердженим з Нацбанком. І продовжували бути прибутковими, вчасно повертали кредити НБУ.

    «Але, на жаль, сталося те, що соціологи називають “ефект едипу”. З тих пір, як наш улюбленець Онищенко зареєстрував два роки тому законопроект про націоналізацію ПриватБанку, цю тему почали регулярно розкручувати ворожі ЗМІ, – наголосив Дмитро Дубітет. – Так націоналізація перетворилася в страшилку, яка лякала наших вкладників, що в підсумку і призвело нас до цієї ситуації».

    Як писав “Галицький кореспондент”, ПАТ “Приватбанк” переходить у стовідсоткову власність держави.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!