Під «Буковелем» захиталася земля

  • Начальник Івано-Франківського обласного управління Держкомзему Юрій Добровольський заарештований. В офісах ТОВ «Скорзонера», яка володіє гірськолижним курортом «Буковель», проводяться обшуки. Керівництво компанії погрожує припинити інвестиції в розвиток туркомплексу.

    Минулого тижня, коли голова Івано-Франківської облдержадміністрації Михайло Вишиванюк перебував з візитом в Берні й спокушав швейцарських бізнесменів салом, квашеною капустою і голубцями інвестувати в область, обіцяючи перетворити її на «туристичну Швейцарію», на Прикарпатті слідчі Генеральної прокуратури й столичної міліції трусили найбільший «локомотив» української туріндустрії – «Буковель».

    Ще у вівторок, 7 серпня, працівники Генпрокуратури й столичного УБОЗу за підтримки бійців «Беркута» влаштували 12-годинне «маски-шоу» в обласному Держкомземі. В управлінні вилучили документацію, системні блоки комп’ютерів, гербову печатку.

    Найбльше слідчі цікавилися відведенням земельних ділянок для ТОВ «Скорзонера», грошовою оцінкою земель Поляницької сільскої ради, на яких розміщений курорт «Буковель», проектами й будівництвом нових доріг до курорту, зокрема, через територію природного заповідника «Горгани». Начальник земуправління Юрій Добровольський терміново зліг на лікарняний і не виходив на зв’язок. Невдовзі правоохоронці навідалися з обшуками й до офісів «Скорзонери». За інформацією «ГК», на деяке майно й земельні ділянки компанії накладено арешт.

    В п’ятницю, 10 вересня, увечері Юрія Добровольського було затримано. Місцева прокуратура й міліція до операцій не залучалася.

    Головні претензії правоохоронців до Юрія Добровольського стосуються земельних аукціонів, на яких «Скорзонера» придбала сотні гектарів у 2008 році за заниженою ціною. Так, у 2008 році на «Прикарпатскій регіональній біржі» «Скорзонера» придбала 22 ділянки загальною площею 336,7 га за 16,028 млн. грн. Тобто за 1 ар компанія сплатила 476 грн., в той час як ринкова ціна землі в Поляниці сягала тоді 20 тис. дол.

    Нагадаємо, Юрій Добровольський до призначення начальником земуправління в березні 2008 року працював заступником директора «Скорзонери». За кілька днів до переходу в обласний держкомзем він отримав посаду помічника-консультанта народного депутата від БЮТ Дмитра Шлемка, здобувши таким чином необхідну категорію держслужбовця. Саме ж призначення відбулося з порушенням законодавства й було оскаржене в суді.

    Одразу після арешту Добровольського на його захист виступила фракція БЮТ в обласній раді й народний депутат Дмитро Шлемко. Бютівці звинуватили владу в спробі рейдерського захоплення «ласих» активів. Одночасно директор «Скорзонери» Олександр Шевченко заявив про можливість зупинки курорту й припинення інвестицій в комплекс. До речі, це не перша така заява Шевченка. У 2005 році він вже обіцяв припинити інвестування, коли його затримували за звинуваченням у контрабандному ввезенні автомобіля, а облдержадміністрація вимагала від компанії сплатити додаткові кошти за лісовтрати.

    Андрій СОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!