Міжнародний центр нейрохірургії: ефективне вирішення непростих проблем.

  • В 2010 році американська телевізійна академія присудила найвищу нагороду в галузі документального кіно премію «Еммі» (телевізійний «Оскар») документальній стрічці Бі-БІ-Сі «Англійський хірург». Фільм знято де б ви могли подумати? … в Україні про відому клініку «Міжнародний центр нейрохірургії», що практикує в Києві та Стрию.

    Пухлини головного і спинного мозку, переломи хребта, грижі міжхребцевих дисків, сколіози, спондилолістези…. Скупий перелік медичних діагнозів, за кожним з яких – біль, страх, поламані долі, втрачені надії або…або перемога над недугою і ще один шанс бути здоровим і повним сил. Саме другий варіант є типовим для більшості пацієнтів клініки „Міжнародний центр нейрохірургії” – першої в Україні недержавної нейрохірургічної установи, заснованої в 2001 році з ініціативи відомого англійського нейрохірурга професора Генрі Марша (Лондон) та українського нейрохірурга Ігора Курільця (до речі, вихідця з Нового Роздолу) з метою запровадження сучасних європейських стандартів у нейрохірургії та ортопедії. Тисячі операцій, тисячі врятованих життів. Скориставшись тим, що Ігор Курілець часто оперує та консультує хворих на Львівщині, він люб’язно погодився відповісти на мої запитання під час недавніх відвідин нашого краю, цікавлюсь:

    – Ігоре Петровичу, чи не боязко було конкурувати із державними медичними закладами, в яких виконується повний перелік нейрохірургічних втручань? На яких пацієнтів була передусім спрямована допомога у Вашому центрі?

    – Свого часу, коли я відчув, що робота у державному закладі обмежує діяльність хірурга і робить неможливою допомагати пацієнтам через жалюгідне матеріально-технічне становище державних закладів охорони здоров’я, тоді й вирішив відкрити першу недержавну клініку. Її робота базувалася на декількох принципових засадах: євро інтеграція вже сьогодні, служіння хворим людям, легалізація медичних послуг, іншого ставлення лікарів до хворого.

    – Наші пацієнти сьогодні дуже кмітливі і начитані люди. Вони вміють знаходити потрібну інформацію в Інтернеті. Відверто скажу, що порівняно з пацієнтами інших країн, наші громадяни більш освічені – вони самі собі ставлять діагнози, призначають МРТ, знаходять методики, які їх мають допомогти. Це не що інше як само диспансеризація населення. Такі хворі самі знаходять потрібну клініку, яка має задовольнити їх прагнення. Люди вимагають, щоб грижі між хребцевих дисків чи пухлини головного і спинного мозку їм видаляли під операційним мікроскопом. Люди начитані і тим, що лазер на хребті не допомагає. Ось нещодавно у нашому центрі ми оперували хвору, у якої була гідроцефалія. У іншому закладі їй порекомендували шунтування і тоді вона знайшла нас. Родичі вичитали про більш сучасний, малотравматичний і більш ефективний метод лікування – ендоскопічну вентрикулостомію і запропонували нам його виконати. Операція пройшла успішно, у пацієнтки збережена якість життя. Тому наші фахівці повинні постійно підвищувати свій рівень, щоб мати змогу допомогти хворим, які до нас звертаються. Вимоги ж пацієнтів до методів лікування за останні десять років набагато зросли. Вони потребують операцій сьогодні на сьогодні, мінімізації термінів госпіталізації і, звісно, вищої гарантії від лікаря подальшого повноцінного життя. З кожним днем переконуюсь, що ми вкрай потрібні людям, а це є стимулом для розвитку.

    – Щодня консультуючи хворих, можу сказати, що державна вітчизняна нейрохірургія переповнена зайвими операціями, які вже чи взагалі не виконуються у Європі чи Америці. Думаю, що в наших умовах можна зменшити кількість операцій на третину, маючи відповідні сучасні знання. Таким чином ми економимо кошти і оперуємо лише у тих випадках, коли є для цього відповідні показання. Зокрема, близько половини операцій на хребті, які робляться в Україні, непотрібні взагалі.

    – Ми починали з лікування ушкоджень хребта, зокрема, сколіозу за допомогою найсучасніших світових технологій. Саме недержавна медицина дала нам можливість бути гнучкими у впровадженні нових технології щойно вони з’являлися на Заході. Тривалий час ми стабілізували хребет за допомогою французької металевої конструкції Дюбусе, проте чотири роки тому ми перейшли на американську металеву конструкцію Ленке, яка більш сучасна і ефективна.

    До речі, багатьом нашим пацієнтам подобається легалізація медичних послуг у центрі, де є строго визначена вартість і їх оплата через банківський рахунок. Тому наші легальні розцінки набагато нижчі, ніж завуальована вартість операцій у „безкоштовному” державному секторі. До нас ідуть люди, бо пацієнта не обдуриш – нині він обирає, де ефективніше, дешевше і ліпше йому нададуть медичну допомогу.

    А рік тому ми відкрили філію в м. Стрий Львівської області. Клініку оснащено аналогічно київській, новітнім обладнанням та інструментарієм. В центрі встановлено сучасний магнітно-резонансний томограф. Розташовується філія в лікарні, побудованій відповідно до вимог європейських стандартів. Адже наш центр створено для того, щоб завдяки вмінням фахівців і сучасному обладнанню повертати здоров’я і повноцінне життя тим, хто цього потребує.

    Західно-українська філія Міжнародного центру нейрохірургії надає послуги при:

    • Пухлинах головного і спинного мозку;

    • Грижах міжхребцевих дисків шийного, грудного і поперекового відділів хребта;

    • Водянці мозку (гідроцефалії);

    • Викривленнях хребта (сколіози, кіфози, спондилолістези);

    • Травмах хребта і спинного мозку;

    • Невралгії трійчастого нерва;

    • Хронічному болю в спині

    Адреса клініки

    м. Київ, вул. Липська 11

    044 5926878

    044 2815832

    м. Стрий, вул. О.Басараб 15
    Центральна районна лікарня

    067 8910000

    03245 50472

    Консультації в Івано-Франківську

    Вул. Мазепи 114б

    Клініка ДІА-ЛІК

    Попередній запис

    067 8910000

    0342 52 59 15

    Наш сайт в Інтернеті www neurosurgery.com.ua

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!