Норвакс

Літопис Галицький

«У Ямниці в ліцеї свято останнього дзвоника і зустріч з Президентом Петром Порошенком провели на площі перед навчальним закладом. Діти стояли на спеці. Під час промови Петра Порошенка зомлів школяр. Дитині надали допомогу медики. Президент також підійшов і підбадьорив хлопчика. Погано стало ще кільком дітям…

У ліцеї Порошенко виголосив промову про реформи, зокрема й реформу освіти. Ямницький ліцей обрали для зустрічі як успішний приклад освітньої реформи.

Сьогодні Петро Порошенко відвідає ПрАТ “Івано-Франківськцемент”, у планах – візит до Прикарпатського центру репродукції людини, а також поїде на “Карпатський Форум регіонального розвитку” в м. Яремче».

(kurs.if.ua, 31 травня 2018 року)

У рік 7 526 [2018]. Кинув того року [по-новому] оком своїм далекоглядним на землі галицькі великий князь київський Петроній Першопроходець на прозвисько [Відкривачка] та побачив, що тужить і бідує без нього люд тутешній та вельми за ним [умліває], аки вартовий на інавгурації. Стрічки червоні понабрякали на гіганті [цементному] у городі ямницькому, і тужився, аки в муках родильних, сей завод аж шифер безазбестовий [на даху] шурхотів та ніяк не міг запустити лінію виробництва [нову] та вельми потрібну.

І зглянувся тоді на терпіння велике [усіх людей] ямщицьких князь Петроній на прозвисько Запустун Нових Ліній та явив свою милість, примчавши, аки [довгоочікуваний] вітер прохолодний у спеку неймовірну, і кнопку [по-новому] натиснув велику та червону. А щоб два рази не вставати, ще один подвиг звершив сей муж [благодійний] для отроків тутешніх, що дев’ять місяць навчальних мучилися [у ліцеї], аки у череві альма-матер своєї реформованої, бо не було кому в дзвоник [останній] раз закалатати.

І задзвонили у городі ямщицькому [дзвони останні], і став тоді Петроній Першопроходець промовляти [слова чарівні] про ворога східного, статус державний і простір культурний, і почали звільнятися школярі від [духів] математик зазубрених, літератур нудних та іншої злоби освітньої та піднебесної. І валилися, умліваючи, отроки [звільнені] та відходили на канікули блаженні, і спершу [погано], а потім добре їм було, бо підходив до кожного сей князь припорошений і клав руку на голову, аки шоколадку під подушку [на Миколая].

Тоді ж показали Петронію Першопроходцю на прозвисько [Перерізун Стрічковий] у городі галицькому довгобуд [репродуктивний], і хоча й натрудився вже вельми сей князь невтомний, пішов він походом кортежним, щоб, [рук] не покладаючи, свій внесок зробити у репродукцію прикарпатську, а звідти піднявся [угору] на хвилях блаженства аж до форуму регіону карпатського в городі яремчовому, бо в силі ж він чувся гори [буковельскі] перевернути і права усіх людей у місцевості гірській [захистити].

Хотіли ж іще князя Петронія Першопрохідця на весілля гуцульське закликати, щоб [зачати] традицію нову відкриття нових сімей та інших комірок суспільних, але [гуцул] молодий, про плани сі зачувши, дуже зденервувався, бартку свою з руки в руку перекладаючи, а [молода] зашарілася вельми…

НОРВАКС

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!