Обдаровані діти музичного колективу “Росинка” отримали подарунки

Вокальний колектив «Росинка» села Старий Мартинів Галицького району, що знаходиться неподалік ДТЕК Бурштинської ТЕС, отримав нові сценічні костюми. Реалізація такого задуму стала можливою завдяки перемозі у конкурсі міні-ґрантів від компанії ДТЕК «Громада своїми руками».

Завідувач будинку культури села Старий Мартинів Ірина Лесюк розповідає, у селі є дитячий та дорослий вокальні колективи. Цього року здобули перемогу у конкурсі «Громада своїми руками», відтак вдалося пошити сценічні костюми для учасників колективу «Росинка». Заняття співом для малечі дуже важливі, діти прибігають відразу після школи, старанно займаються.

«До нас приходять займатися цілими родинами – по двоє-троє діток із сім’ї. Починають займатися ще зовсім маленькими, на наших очах зростають»,- розповідає жінка.

Семирічна Віра Головчак дуже любить співати, з-задоволенням займається в колективі. Тут співають ще дві її сестрички – Оксана та Марічка. Виступи колектив проводить у будинку культури, а також їздять на районні конкурси-огляди. Нині вихованці готуються до участі в конкурсі духовної пісні Миколи Сокола.

Сільський голова Старомартинівської сільради Ольга Харів розповідає, співпраця з ДТЕК розпочалася у 2014 році, коли звернулася за допомогою: просила здійснити ремонт приміщення будинку культури. Уже наступного року жителі села взяли участь у конкурсі міні-ґрантів від ДТЕК «Громада своїми руками» і отримали 25 тисяч гривень на встановлення дитячого майданчика.

«Цього року ми подавали на конкурс аж три проекти. Виграли два – «Вишиванка для Росинки» і «Стадіон для чемпіонів». Коли я вперше почула, як діти співають, подумала, їм потрібні костюми, вони на це заслуговують. Тим паче, якщо говорити про виїзди в інші населені пункти – це обличчя нашого села, діти мають виглядати відповідно», – наголошує пані Ольга.

Голова сподівається на співпрацю з компанією ДТЕК і в майбутньому, тут планують придбати музичне обладнання для будинку культури. У селі Різдвяни, яке також у підпорядкуванні сільради Старого Мартинова, мають намір облаштувати стадіон, дитячий майданчик, а також зробити поліпшення в будинку культури. Село невелике, а талановитих дітей багато. Тим паче, на свята сюди обов’язково приїжджають представники центральних телеканалів, тож хочеться, щоб вони показували красиві, затишні приміщення.

Соціальний проект ДТЕК «Громада своїми руками»  створений для ініціативних і небайдужих людей, які хочуть позитивних змін в своїх населених пунктах, і готові втілювати свої ідеї в життярозповідає в.одиректора ДТЕК Бурштинська ТЕС Денис Шмигаль.

«За п’ять років проект набув неймовірної популярності. Нам дуже приємно бачити, що нашу ініціативу підтримує все більше і більше жителів міст і сіл, а також місцева влада. Всі разом ми не просто покращуємо життя наших громад, а ще й допомагаємо людям повірити в свої сили, реалізувати їхні мрії, об’єднатися заради спільної справи», – говорить Денис Шмигаль.

Нагадаємо, що сумарно за 2017 рік в проект міні-ґрантів «Громада своїми руками» компанія ДТЕК інвестувала в Бурштин та Галицький район – 1 млн 244 тис грн в 26 проектів.

2017 року жителі Бурштина подали до конкурсу Громада своїми руками 45 проектів, 10 з яких перемогли та будуть реалізовані до кінця року, загальна вартість їх 414 тис грн. Крім того, у 2017 році місто Бурштин стало однією із 15 пілотних територій, де буде реалізовано ідею активних мешканців на 200 тис грн. Переможцем було обрано проект «Меморіал героїв в місті Бурштин».

Ініціативні мешканці Галицького району подали на конкурс  23 проекти,  16 з яких отримали перемогу та будуть реалізовані на загальну суму 630 тис грн.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!