Обмежити доступ до сайтів в Україні можна лише через суд, – Чаплига

  • Представник уповноваженого Верховної Ради з прав людини Михайло Чаплига заявляє, що за українським законодавством блокування будь-яких інтернет-ресурсів можливе лише у судовому порядку.

    Про це Чаплига повідомив УНІАН, коментуючи рішення Ради національної безпеки і оборони, затверджене указом президента, згідно з яким в Україні буде заблоковано доступ до російських соціальних мереж.

    “У нашому законодавстві не передбачено обмеження доступу до сайтів без рішення суду. Тобто, якщо є рішення, то доступ може бути обмежено. Іншої процедури не існує”, – заявив він.

    “Стосовно юридичних осіб можуть прийматися обмеження, але стосовно блокування сайтів…у нас таке поняття є, але тільки через суд. Тому для мене буде цікаво подивитись, яким чином інтернет-провайдери будуть виконувати указ президента”, – додав Чаплига.

    Як відомо, 16 травня 2017 року президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів в дію рішення РНБО про оновлення списку санкцій проти низки російських компаній, серед яких “Аерофлот”, соцмережі “Вконтакте” і “Одноклассники”, компанія “Яндекс” тощо.

    В РНБО і СБУ заявили, що питаннями реалізації заборон займатиметься Державна служба спецзв’язку та захисту інформації України.

    Водночас в Інтернет-асоціації України пояснили, що здійснення блокування українськими провайдерами російських сайтів, які потрапили під санкції, на даний момент неможливе технічно.

    У свою чергу директор з корпоративних комунікацій провайдера “Укртелеком” Михайло Шуранов заявив, що “Укртелеком” вже почав блокувати російські ресурси.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!