Ой вільхо моя, листочки зелені: На Тлумаччині відбувся етнофестиваль “Вільха”

Сьогодні, 12 липня, на Петра і Павла у с. Вікняни, що на Тлумаччині, відбувся фестиваль «Вільха».

Свято пов’язане з обрядом, який властивий саме цьому району. Люди переповідають,  що коли монголо-татари покидали село, після його знищення, то перший, хто заходив у нього, виставляв прибрану у квіти ліщину. Це був знак того, що село вільне від татар.

 У Вікнянах сьогодні етноколективи з різних сіл району відтворювали цей обряд. Проговорювали обрядові  закликання та співали обрядових пісень про вільху, що є символом звільнення від загарбників.

 «Фестиваль «Вільха» – це відкриття Тлумаччини як надзвичайно цікавого туристичного району. Ми маємо що показати і чим пишатися», – розповів директор Дністровського регіонального ландшафтного парку Михайло Ковтун.

Перед присутніми виступили представники районної влади – перший заступник голови РДА Ігор Бринський, заступник голови районної ради Василь Гнатюк, міський голова Тлумацької міської ради ОТГ Роман Круховський, та духовенства. Декан Павло Дутчак привітав іменинників і нагадав, що сьогодні закінчується піст. Дехто може випити чарочку, але тоді таким “водіям варто забути про авто і про ключі до нього”. “Безпека і життя людини понад усе!”, – наголосив священнослужитель.

 Гостей фестивалю “Вільха” пригощали стравами покутської кухні, розважали майстер-класами. Були й «поросячі перегони».

Виступи етноколективів чергувалися танцями: коломийкою, полькою. Ввечері всі присутні станцювали танок «Канада», а також розважилися під композиції гуртів «Рура», «КораЛЛі», «Брати Станіслава».

 

 

 

 

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!