Ольга Гнатковська

Дружина і муза актора Олексія Гнатковського каже, що не робить нічого особливого, аби надихати свого чоловіка. Вони просто кохають одне одного – тоді все відбувається само собою. Ольга навіть інтуїтивно відчуває, якою би він хотів її нині бачити.

Але вона – таки особлива жінка. Вже навіть через те, що одного разу в житті зважилася на відчайдушний крок – кардинально все змінити і втілити свою давню мрію – демонструвати людям ексклюзивне взуття.

«Спершу я працювала в банку, – розповідає вона. – Потім пішла у декрет і цілковито віддалася материнству, розчинилася в ньому, дійсно насолоджувалася кожною миттю сімейного затишку. Так тривало десь рік. Тоді відчула, що хочу робити ще щось. Спочатку займалася проектами антикризового менеджменту. Але в якийсь момент зрозуміла, що ментально я це переросла, воно більше не дає мені адреналіну. Що робити далі? Згадала про свою давню мрію. Ще колись я уявляла, як би було чудово, коли б існувало місце, де в одному просторі зібрані найліпші мешти. Я подумала – чому би самій не створити такий простір?»

Ольга й сама обожнює взуття, яке в її гардеробі посідає чільне місце: «Для мене не так важлива сукенка, як мештики». У власній колекції має понад півсотні пар. І кожна – чимось особлива. Тут і різні кольори, і форми… Обираючи мешти, Ольга готова до будь-яких експериментів. Вона любить таке взуття, дивлячись на яке, незрозуміло – воно гарне чи божевільне? Каже, що не має трендового взуття, лише стильне, яке поза часом, завжди зберігає свою актуальність. «Хоча я не фанатично купую все підряд, – продовжує франківчанка. – Взуття має «подивитися» на тебе. Дуже люблю вінтажні речі, хоча в Франківську їх доволі складно знайти».

Вже минуло два роки, як Ольга відкрила шоурум взуття і аксесуарів, але шлях до мрії дався нелегко. На початках було дуже складно налагодити контакти. «Я телефонувала до дизайнерів з усієї України і пояснювала, що від них хочу, – сміється бізнес-леді. – Так багато було відмов. Мені було настільки сумно, адже така хороша ідея – чому ніхто не хоче підтримати? Коли досягнула екватора невдалих дзвінків, руки почали опускатися. І раптом одна дуже відома українська дизайнерка погодилася розглянути мою пропозицію і ще й поділилася багатьма корисними контактами. Вона наче стала чарівною феєю у моєму житті, адже відтоді й завертілася справа».

Ольга працює лише з українськими дизайнерами, причому це не крупні фабрики. В шоурумі можна не лише обрати унікальне взуття, але й вигадати дизайн і замовити індивідуальний пошив.

«На вигляд це можуть бути звичайні мюлі, але вони виготовлені з дуже якісних матеріалів, у маленькій сімейній майстерні, й вони не коштують мільйон грошей, – пояснює Ольга. – Основна особливість – у підході до своєї справи тих, хто створює це взуття. Це не бізнес, це їхнє улюблене заняття».

А віднедавна жінка почала співпрацювати і з українськими дизайнерами одягу, які ще невідомі, але вже дуже талановиті. Окрім цього, вона підтримує чимало благодійних проектів.

«Тепер я роблю ту справу, яка мене надихає саме на цьому життєвому етапі, – додає Ольга. – Я не можу сказати, що це вже назавжди. Можливо, через півроку я відчую поклик проявити себе в чомусь іншому. Хоча я не кар’єристка і ніколи не робила зі справи щось більше, ніж справу. Це не наповнює мене вдосталь. Основою все одно залишається сім’я».

На побутових клопотах у цій сім’ї не зациклюються. Ольга займається хатнім прибиранням (як правило, під музику або аудіокниги), а Олексій неймовірно смачно готує. Особливо пасту з морепродуктами.

«Взагалі побут – це така дрібниця, – усміхається жінка. – Якщо на неї витрачати свою творчу енергію, то це смішно. Час такий швидкий. Треба жити, насолоджуватися, любити, мріяти, творити, робити помилки, але не зациклюватися на побуті».

Ольга ніколи не ревнує Олексія до його партнерок у театрі, адже під час вистави дивиться на нього лише як глядач і вкотре закохується. Коли жінці потрібен свіжий ковток натхнення, вона йде на виставу, де грає Олексій. Досі найулюбленіша була «Три сестри». А відтепер – «Модільяні».

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!