Оргазмічні пологи. Невже це реально?

  • Психолог-сексолог Ольга Савчин стверджує, що так. Для більшості жінок словосполучення «оргазмічні пологи» звучить як оксюморон. Однак фахівець запевняє, що є інша реальність, де кожна панянка може пережити неймовірний духовний оргазмічний досвід при народженні своєї дитини. І це впливає на все подальше життя і жінки, і її дитини. Більше Ольга Савчин розповіла під час тренінгу, який нещодавно відбувся в Івано-Франківську.

    Планета може бути раєм

    «З моменту моїх пологів до сьогодні минуло 13 років, – починає свою розповідь психолог-сексолог, засновниця школи розвитку жіночності, інструктор з йоги і танцю Ольга  Савчин. – 13 років мені було потрібно, щоб знімати в своєму мозку програму про гріх жіночої сексуальності, про страждання при пологах, про нелегку меншовартісну жіночу долю. Всі гроші, сили і час, які в мене були, я присвятила тому, щоб сьогодні дозволити собі сказати вперше при незнайомих людях, що оргазмічні пологи – це можливо і це джерело жіночої сили. Йдеться про новий виток розвитку людства, те, що дароване Богом жінці з моменту її сотворіння. Оргазмічні пологи – це не диво. Для цього процесу, як і для всього іншого, у нашому матеріальному всесвіті є певні закономірності, алгоритм, слідуючи якому, кожна жінка, котра хоче народити, здатна зробити це в атмосфері духовності й екстазу. Народити нову людину – це в рази відповідальніше, ніж прооперувати людське тіло чи освоїти нові землі. Вся діяльність на Землі крутиться навколо одного центру – людини. Тому сотворити її свідомо – це найважливіша місія на землі. А все інше – похідне. Вдумайтеся в цю ідею, а потім проаналізуйте: в якому стані відбулося зачаття (молитовному чи п’яному), якими тілами зачалося нове життя (щасливими, здоровими чи хронічно втомленими і занедбаними), в яких умовах виношувалася майбутня дитина (в любові та красі чи в нещасті й страху), як і де народжувалася (в райському храмі чи в тюремному приміщенні з обдертими стінами, де породіллю сприймають як конвеєр), як зустріли нового прибульця (як найдорожчу і найріднішу істоту в світі чи як кусок м’яса, який можна ляскати, колоти, давити і гнобити), яка жінка виховувала дитину, закладала тонкі структури в підсвідомість маляти (творча, сексуальна, зріла і щаслива чи залежна, обмежена, залякана наймичка). Іще когось дивує, чому наша планета – пекло? А може бути раєм».

    Перевернула свідомість

    Ольга Савчин наголошує, що цей погляд суттєво відрізняється від того, до чого більшість уже звикла. Коли вона завагітніла, то одразу вирішила, що народжуватиме шляхом кесаревого розтину, бо страждати під час пологів було її найбільшим страхом, жінка була абсолютно нетерпима до болю.

    Вона почала шукати в Івано-Франківську курси з підготовки до пологів, про які раніше вже чула у столиці. Знайшла тільки одного фахівця, яка і перевернула її свідомість у зовсім іншому керунку.

    Ольга почала читати книжки відомого французького лікаря-акушера Мішеля Одена, який досліджував природні пологи і пологи у воді. Він широко відомий у всьому світі як лікар, що в 1970-х рр. впровадив в акушерську практику басейни і кімнати з домашньою обстановкою. Спочатку надувний басейн використовували для полегшення переймів, але згодом з цієї практики сформувалася методика пологів у воді.

    Початок цієї традиції, що стала нормою в сучасному клінічному акушерстві Заходу, Оден поклав у пологовому відділенні державного госпіталю в одному з французьких міст. Його практика штатного хірурга і акушера тривала протягом двадцяти одного року. Цей період свого життя Оден описав у книзі «Відроджені пологи», що вперше вийшла в 1984 році, перекладена на 13 мов і видається досі. Працюючи разом із шістьма акушерками і приймаючи близько тисячі пологів на рік, лікар зумів досягнути чудової статистики низьким відсотком медичних втручань. З 1985 року і до теперішнього часу Мішель Оден живе в Лондоні і практикує домашні пологи (які є частиною офіційної системи допомоги при пологах у Великобританії).

    Значний вплив на Ольгу також справила книга «Як зробити дитину щасливою?» американського психотерапевта Жан Ледлофф. Авторка провела два з половиною роки в глибині джунглів Латинської Америки разом з індіанцями племені екрана, досліджуючи, чому ж вони почуваються такими щасливими. Спілкування з цими людьми справило на неї таке сильне враження, що Жан відкинула західні уявлення про те, як людина повинна жити і виховувати дітей, і написала цю сенсаційну книгу, що стала бестселером у багатьох країнах світу. Жан підводить нас до розуміння того, що щастя – природний стан кожної людини; ми втрачаємо добробут тільки через нерозуміння наших справжніх потреб і через неправильне виховання дітей. Жан закликає прислухатися до інтуїції, розібратися в собі і забезпечити нашим дітям міцну емоційну основу, з якою можна прожити щасливе і радісне життя.

    Коли Ольга подивилася відео, де показували ідеальні природні пологи, вона остаточно зрозуміла, що вже не зможе піти народжувати у пологовому будинку. Коли знайомі дізнавалися, що Ольга народила дитину вдома, казали, що вона божевільна. «Однак я зараз нікого не закликаю повторити мій досвід, – каже жінка, – адже для цього майбутня матуся має провести колосальну роботу над своїм тілом і духом. Інакше буде біда».

    Глибокий стан

    Сексолог під час власних пологів жодного разу не крикнула від болю: «Можна співати, стогнати, але не кричати. Якщо ти кричиш, то це означає, що ти тонеш, не управляєш процесом, тоді пологи стають неконтрольованими, тоді з тіла просто дістають тіло. Це лише на перший погляд здається, що жінка просто лежить і стогне. Тоді як насправді вона виконує масштабну внутрішню роботу під час пологів: коли вона правильно дихає, відчуває всі свої м’язи, коли усвідомлено супроводжує всі процеси».

    Ольга зізнається, що під час своїх пологів оргазму не пережила, але мала досвід відчуття, коли вимикається кора головного мозку – тоді ти поринаєш у стан, який зазвичай буває, наприклад, під час глибоких медитацій.

    Такі усвідомлені пологи жінка називає наслідком не того, що вона народжувала вдома, а того, що довго, ретельно і правильно готувалася.

    Ольга Савчин каже, що за десять років роботи з жінками відстежила вельми невтішну тенденцію: дев’ять панянок із десяти не вміють правильно дихати, уявлення не мають, де розташована діафрагма, як нею свідомо управляти і взагалі що це таке, не чують свого тазового дна, навіть не знають, що там є дві тазові діафрагми, і т.д. Адже так важливо пізнавати і розвивати своє тіло.

    Окрім цього, постійно доводиться слухати жахи від жінок про те, в яких муках вони народжували, як із них витискали дитя, скільки вони мали розривів тощо. «Насправді це наче хвалитися, що ти схибила, – пояснює Ольга Савчин, – що протягом вагітності не доклала мінімум зусиль і тепер ще й цим пишаєшся та розповідаєш направо-наліво».

    Поставити запитання

    Наступним моментом усвідомлених пологів є процес аналізу, коли майбутня матуся ставить собі запитання. Наприклад, чому під час потуг очі червоніють, наливаються кров’ю, тріскають судини? Бо породілля й гадки не має, де в неї розміщена діафрагма, і вона не вміє тужитися саме нею. Або інше запитання: чому так важко народжувати, коли жінці колють окситоцин, тим самим пришвидшуючи процеси, і взагалі, що в цей момент відбувається з тілом і, зокрема, з дитиною? А що таке токсикози? А йдеться про звичайне очищення організму, адже менструації в цей період припиняються. Якщо організм жінки до зачаття був зашлакований, ніколи не знав про чистки, то це очевидний наслідок. Одна з акушерок підтвердила Ользі ймовірність цієї закономірності, давно помітивши, що у багатьох вагітних жінок загострення токсикозу збігаються з періодом, коли зазвичай були менструації.

    «А звідки беруться розриви? – продовжує фахівець. – Бо піхва цієї жінки ще з дитинства їй не належить, бо змалку дівчинку вчать не говорити про такі речі. Дуже часто вагінальний канал у жінок просто «мертвий», там купа зажимів, які спершу виникають на психологічному рівні. Така жінка просто не здатна відчувати свої інтимні м’язи, відповідно, це також впливає і на повноту отримання оргазму під час статевого акту. Про яке щастя в пологах може йти мова, якщо деякі панянки взагалі не знають, що таке оргазм, а про поняття сквірту і не здогадуються? Йдеться про чудесний вид оргазму, коли виділяється дуже багато рідини. Після пережиття сквірту жінка відчуває таке неймовірне піднесення наче п’ять років медитувала в Гімалях і пробачила весь світ».

    Подружка Ольги, яка пережила оргазмічні пологи, запевняє, що саме сквірт найбільше підходить під час процесу народження.

    Черговим етапом усвідомлених пологів є навчання. Жінки вчаться рухати діафрагмою, тренувати і розслабляти інтимні м’язи, керувати диханням. Потім ці навики впроваджують у життя – під час пологів. Пологи – це важка праця, яка увінчується великою радістю.

    Головне – мотивація

    «Тут виникає наступне запитання, – каже Ольга Савчин. – А для чого жінці все це? Уявіть двох людей, які купують собі автомобіль. Одна з них дійсно хоче цю машину, а інша вирішила придбати її, бо всі знайомі так роблять. Обоє купили автівку, але для першої це стає справжнім щастям (навіть ремонт буде робити з радістю), а для іншої – мукою. Тому перед зачаттям важливо, аби жінка зрозуміла свою мотивацію: нащо їй дитина».

    Мотивацій є дуже багато, однак більшість із них не пов’язана з істинним бажанням зачати, народити, виносити, виховати нову людину – коли цей процес дійсно приносить задоволення.

    Часто жінки народжують, бо вже начебто час (питання лише в тому, для кого саме): вийшла заміж, створила сім’ю і логічним наступним етапом панянка чомусь вважає материнство. Однак народження дитини – це пік сексуального досвіду пари, іспит на зрілість і на певні знання. На жаль, не всі складають його однаково добре.

    Ще одна поширена мотивація – скріпити сім’ю. Всі, хто вже є батьками, добре знають, що дитина сім’ю не скріплює, а вносить купу питань, які треба вирішувати з партнером. Зачинати нове життя треба лише в тому випадку, якщо ви хочете поглибити вже наявні гармонійні стосунки з чоловіком, вийти на новий рівень, коли ви обоє усвідомлюєте, що заглиблюєтеся у процес пізнання. «Якщо ви думаєте, що народиться дитя і ваш чоловік вас захоче, – пояснює Ольга, – то це абсурд. Все буде навіть навпаки. Дитина ще ніколи не утримувала чоловіка в сім’ї. Звісно, є такі люблячі татусі, що все-таки залишаються, але тоді страждають усі: жінка, чоловік і щонайгірше – дитина». Насправді пару скріплюють лише сексуальне бажання і спільні інтереси та духовний розвиток, зрештою, сотворіння на різних рівнях.

    Також часто жінки народжують, бо вся родина «тисне», мовляв, ну давайте вже. Бабусі-дідусі не мають що робити і замість того, аби зайнятися своїм життям, починають підганяти молодят.

    Інша нездорова мотивація – коли народженням немовляти заглушують творчий порив. У жінки трапляються такі періоди, коли приходить натхнення творити, розвиватися. Вона в пошуку свого покликання, справи життя, хобі і т.д. Тоді панянка думає, що відчуває, наче стане класною мамою. По суті, вона втікає в материнство. Наприклад, жінка хоче займатися танцями, але наразі їй бракує сили духу (рішучості, впевненості тощо), аби почати рухатися в цьому напрямку. Тому панянка робить те, що, як їй здається, простіше. Дуже часто потім такі матусі тілом із дитиною, але душею – ні, вони витають у своїх нереалізованих творчих ілюзіях. До речі, чимало таких жінок, коли діти дорослішають, часто дорікають, мовляв, заради них усім пожертвували. Матусям важко визнати, що це вони злякалися і пішли не тим шляхом, адже значно легше перекласти відповідальність на власне дитя.

    Біль трансформується в задоволення

    Як наголошує Ольга, до моменту зачаття потрібно підходити абсолютно свідомо і щонайменше рік перед тим треба працювати над собою. Найперше необхідно підготувати своє фізичне тіло, а це робота не одного дня і навіть не трьох місяців.

    Окрім цього, важливо підготувати своє емоційне тіло, а саме почистити всі деструктивні підсвідомі програми, психологічні блоки, які можуть тягнутися з раннього дитинства. Фахівець зазначає, що для цього є безліч спеціальних технік. Наприклад, одна з них – це холотропне дихання, коли за допомогою певного типу дихання людина може входити в нижчі шари своєї психіки, діставати деструктивний досвід, допроживати його та відпускати.

    Також майбутній матусі потрібно підготувати своє ментальне тіло, тобто пропрацювати всі свої уявлення про пологи, секс, жіночність тощо.

    Ще один важливий навик для оргазмічних пологів – вміння розслаблятися тоді, коли боляче. У йозі це можна відслідкувати під час виконання розтяжок. Під час переймів, коли шийка матки починає розкриватися, якщо жінка при цьому стискається, біль тільки наростає. Однак якщо використати навик і почати розслаблятися в цей момент, то реально дійти до оргазмічних відчуттів.

    За словами сексолога, якщо вміти дихати, обирати правильний стан свідомості і наче входити в інтимні м’язи, розслабляючи їх, то пологи перетворюються на радісний процес. Біль трансформується в задоволення.

    Наталя МОСТОВА

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!