П’ять симптомів, які не варто ігнорувати

  • У більшості випадків хворобливі і больові відчуття не є ознакою виникнення серйозних захворювань, але деякі види симптомів підлягають обов’язковій перевірці. Якщо ви спостерігаєте один із таких проявів, зверніться до лікаря.

    1. Біль у грудях

    Будь-який біль у грудній клітці, особливо той, що супроводжується потовиділенням, високим тиском, задишкою або нудотою, вимагає термінового обстеження у фахівця.

    Біль у грудях або високий тиск можуть бути ознаками серцево-судинних захворювань або серцевого нападу, особливо, якщо ці відчуття спостерігаються під час фізичних вправ або фізичної активності. Крім того, біль у грудях може сигналізувати про наявність інших проблем, наприклад, у вас утворився згусток крові, який відірвався і рухається у ваші легені.

    Якщо в грудях є відчуття щільності або тяжкості і цей стан триває довше кількох хвилин або минає і повертається, зверніться по допомогу. Не намагайтеся це перетерпіти.

    1. Слабкість у кінцівках

    Якщо ви відчуваєте слабкість і оніміння руки, ноги або обличчя, це може бути ознакою інсульту, особливо, якщо цей симптом проявляється з одного боку вашого тіла. Крім того, ознаками інсульту є нездатність зберігати баланс тіла, запаморочення, утруднення при ходьбі.

    Негайно зверніться по допомогу, якщо у вас раптово погіршився зір, з’явився сильний головний біль, ви відчуваєте себе дезорієнтованими або у вас проблеми з вимовою і розумінням мови. Виявлений на ранній стадії, цей процес часто зворотний.

    Не відкладайте звернення за медичною допомогою. Зателефонуйте у швидку. Якщо ви приймете препарати, які розчинюють згустки, протягом 4-5 годин після появи першого симптому інсульту, ви можете знизити ризик отримання довгострокової інвалідності після інсульту.

    1. Хворобливі і больові відчуття задньої поверхні гомілки

    Ці відчуття можуть бути симптомом утворення згустка крові в нозі. Це явище називається тромбозом глибоких вен (ТГВ). Воно може виникнути, якщо ви тривалий час перебували в сидячому положенні, наприклад, в довгій поїздці у потягу або при довгому авіаперельоті, або якщо ви хворіли і довго лежали в ліжку.

    Якщо утворився згусток крові, ви можете відчути біль, коли стоїте або ходите. Також ви можете помітити набряк. Нога зазвичай червона і болюча і може збільшитися в розмірах порівняно з другою ногою.

    Це нормально, якщо у вас болючі відчуття у м’язах після фізичних вправ. Але якщо ви бачите почервоніння і відчуваєте печіння в тому місці, де є набряк або больові відчуття, зверніться до лікаря.

    Також ви можете перевірити наявність ознаки Гоманса (болючість литкових м’язів при пальпації і при максимальному тильному згинанні стоп). Якщо ви спробуєте вигнути пальці ніг вгору, і з’являться больові відчуття, це також може свідчити про наявність згустка крові. Але не покладайтеся лише на цю ознаку. Якщо нога гаряча, червона і набрякла з одного боку, зверніться у відділення інтенсивної терапії.

    Важливо зловити згусток крові до того, як він відірветься і заблокує ваш кровоток, що може призвести до різних ускладнень.

    1. Кров у сечі

    Причин появи крові в сечі може бути кілька.

    Якщо з’явилася кров у сечі і ви також відчуваєте біль у боці або спині, у вас можуть бути камені в нирках. Нирковий камінь – це невеликий кристал з мінералів і солей, який утворюється у нирці і проходить через канал, що виводить сечу. Щоб діагностувати наявність каменів, лікар може призначити рентгенографію або УЗД.

    У деяких випадках ниркові камені можуть виходити разом із сечею. Це дуже болючий процес. Іноді лікар може повідомити, що необхідно видалити нирковий камінь.

    Якщо з’явилася кров у сечі, а також є часті позиви до сечовипускання або відчуття печіння при сечовипусканні, у вас може бути сильна інфекція сечового міхура або нирок. Не зволікайте з візитом до лікаря, особливо, якщо у вас лихоманка.

    1. Важке дихання

    Проблеми з диханням необхідно лікувати відразу. Якщо під час дихання ви хрипите або чуєте свистячий звук, зверніться до лікаря.

    Якщо не провести термінову оцінку стану пацієнта та відповідне оперативне лікування, дихання може швидко стати утрудненим і навіть катастрофічним.

    Такий стан може виникнути в результаті астми, захворювання легень, тяжкої форми алергії або впливу хімічних речовин. Лікар з’ясує причину і призначить лікування. Якщо у вас алергічна астма, алерголог або пульмонолог складе план лікування, який допоможе управляти захворюванням і скоротити кількість загострень.

    Крім того, хрипи можуть бути викликані пневмонією або бронхітом. Ви відкашлюєте жовтий або зелений слиз? У вас лихоманка або задишка? Якщо це так, у вас може бути бронхіт, який здатний перейти у пневмонію.

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!