Павло Волуйкевич

Щодня цей наполегливий і талановитий 22-річний іванофранківець долає по 20 км. А як інакше? Він же чемпіон.

У вересні на XV Літніх Паралімпійських іграх в Ріо-де-Жанейро відбувся фінальний забіг у чоловіків T20 на 1500 м. Серед дев’яти учасників фіналу біг і Павло Волуйкевич, який у підсумку посів п’яту сходинку. Юнак подолав дистанцію за 3 хвилини 58.18 секунди, що стало для українця найкращим результатом у кар’єрі. Іванофранківець поступився переможцеві трохи менше, ніж на сім секунд.

Павло зізнається, до тієї перемоги його надихнув ще не народжений син. Дружина була якраз на сьомому місяці вагітності. До речі, нещодавно немовля побачило свого татка – якраз напередодні дня Архистратига Михаїла. Звісно ж, дитину назвали на честь войовничого святого покровителя. Вочевидь, малюк буде таким самим борцем, як і батько.

volujkevych

Павло родом з Тернопільщини, в обласному центрі закінчив спецшколу. Вже там його вміння швидко бігати помітив місцевий тренер і сказав хлопцеві: «Приходи на тренування. Подивимося, що з того буде». Павло прийшов, і результат перевершив сподівання. Він почав перемагати в обласних змаганнях.

За підтримки центру фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» юнак переїхав до Івано-Франківська, вступив у будівельний ліцей, де здобув спеціальність столяра. Хоча Павло зізнається, що не планує працювати за спеціальністю. Своє майбутнє бачить лише у спорті.

До участі в Паралімпійських іграх готувався аж два роки. Тренер, який підтримував хлопця під час змагань, перед самим стартом сказав Павлові: «Не хвилюйся! Ставай і біжи!» І він побіг. Наступна вершина, яку мріє підкорити Волуйкевич, – це Паралімпійські ігри в Токіо, що відбудуться в 2020 році.

А наразі юнак тренується в манежі Івано-Франківського коледжу фізичного виховання, на міському озері, на набережній: дві години вранці та увечері. Наприкінці розмови Павло трохи сумно додає: «Якби ж у нашому місті побудували нормальний стадіон…»

Наталя МОСТОВА

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!