Печеніжинська ОТГ перемогла у “Громаді на мільйон” завдяки малині

Сьогодні, 11 березня, вийшов фінальний випуск передачі “Громада на мільйон”.

До фіналу проекту потрапили Бузька та Печеніжинська ОТГ, які змагались за головний приз, проте на бізнес-бал з нагоди визначення переможця приїхали представники майже всіх громад-учасниць.

Щоб отримати 1 мільйон гривень, фіналісти за 3 хвилини представили свою бізнес-ідею та переконували інвесторів, що саме вони гідні перемоги.

Крім того, власник найбільшого фермерського господарства з вирощування овець Дмитро Огньов визначив, хто отримає отару з 30 племінних тварин для створення власної ферми. Нагадаємо, одним із завдань для учасників у минулих випусках було будівництво кошари для овець, яка б відповідала найвищим стандартам.

У Печеніжинській ОТГ фермер Василь Стефурак створив кошару, яка відповідала всім вимогам Дмитра Огньова, та пообіцяв, що вівці будуть пастися на карпатських полонинах. У Бузькій же громаді фермерством вирішив зайнятись її 27-річний голова Юрій Заволока, який зробив багато елементрів кошари своїми руками.

На бал принесли ягня породи меринос, яке й “оголосило” переможця змагання за овець. Ним стала Княгининівська ОТГ, що знаходиться на Волині, та фермер Олександр Джус. Фіналісти ж залишились без овець. Ще один заохочувальний приз – навчальну поїздку до Польщі – виграли представники Скала-Подільської громади.

У фіналі першим свою Бузьку громаду та її бізнес-ідею представив Юрій Заволока. Він запропонував будівництво консервного заводу, адже, за його словами, місцеві фермери підтримують таку пропозицію – адже це і робочі місця, і гроші в бюджет, і багато іншого. Втім, бюджет цього проекту склав 32 мільйони гривень, і ведучі не змогли зрозуміти, де Бузька ОТГ візьме ще 31 мільйон.

Потім 48-річний голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак представив свій проект – вирощування малини. За його словами, Прикарпаття має унікальні кислі грунти, якими добре живиться ця рослина. У громаді вже є шість гектарів малини. В ОТГ планують придбати обладнання – камеру шокової заморозки, приміщення та багато іншого, що потрібно для промислового вирощування малини. Вартість проекту складе 1 мільйон 700 тисяч гривень. Також Ігор Довірак повідомив, що у громади є укладена домовленість із великою європейською компанією з переробки ягід.

Ведуча Ірина Озимок оголосила переможця, а на сцену винесли головний приз – один мільйон гривень. Під бурхливі оплески залу перемогу здобула Печеніжинська ОТГ. Бузька ж громада отримала другий приз – сертифікат на 250 тисяч гривень від програми USAID DOBRE.

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!