Перша міжнародна перемога: “Прикарпаття” обіграло мінський “Енергетик”

• В морозний лютневий вечір суботи 10 лютого 2018 року вперше в своїй новітній історії МФК “Прикарпаття” провело дебютний міжнародний матч.

Суперником Команди Рідного Краю став міцний середняк Першої Ліги чемпіонату Білорусі ФК “Енергетик БГУ” з м. Мінськ, повідомляють на офіційному сайті “Прикарпаття”.

Гості, які вирішили готуватися до початку сезону ( в Білорусі чемпіонату проходить за системою весна-осінь) саме в Україні працюють в режимі дворазових тренувань, які розбавляють товариськими матчами. Так нещодавно білоруси розгромили рівненський “Верес” U-21 з рахунком 6:1. Натомість прикарпатський горішок виявився “енергетикам” не по зубам.

Хоча слід сказати, що в дебюті зустрічі команда з сусідної країни продемонструвала швидкий та змістовий футбол. Атлетичні гравці мінського клубу змусили добре побігати підопічних Володимира Ковалюка, хоча особливих дивіденді це їм не принесло.

Вже на на 15 хилині матчу Богдан Оринчак, вдало продоживши головою навіс Ярослава Конкольняка зі штрафного, став автором першого міжнародного м’яча “Прикарпаття” в новітній історії. Щоправда досить шидко білоруси відновили статус-кво, розігравши швидку атаку правим флангом. Проте вже за кілька хвилин Ігор Худобяк, який свого часа виступав Вищій Лізі сусідної країни, вийшовши віч-на-віч з голкіпером мінської команди, не залишив йому жодних шансів.

З початку другого тайму гра стала більш жорсткою, тому арбітру матчу довелося декілька разів заспокоювати гарячих білоруських хлопців “гірчичниками”. Натомість івано-франківці мали дві чудові нагоди, пробиваючи штрафні удари в безпосередній близькості від карного майднчика суперників. Але удар Халка пройшов вище воріт, а потужна гармата Конкольняка лише стросонула поперечину. На 60-й хвилині матчу спрацювало старе добре правило: не забиваєш ти – забивають тобі і в сутолоці біля воріт Піцана хтось з гравців “Енергетика” зумів проштовхнути м’яч в сітку.

• Кінцівка поєдинку була повністю за підопічними Володимира Ковалюка. До пори до часу голкіпер гостей  рятував свою команду, зриваючи оплески глядачів та спеціалістів, що спостерігали за матчем. Але тут своє вагоме слово сказали лідери “Прикарпаття” Володимир Боришкевич та Ігор Худобяк. Спочатку капітан класно вирізав зі штрафного і кращий бомбардир клубу з меж штрафного майданчика розстріляв ворота суперників, а згодом Худобяк, отримавши точну передачу з глибини поля, відтіснив корпусом свого опікуна, вийшов однин на один з голкіпером і встановив остаточний рахунок в матчі – 4:2.

Таким чином для івано-франківської команди, гравців та тренерського штабу цей поєдинок став новим цікавим досвідом на шляху до омріяної мети – виходу до Першої Ліги ПФЛ України.  Також радує, що досить вдало цілу гру провів центральний захисник “Прикарпаття” Василь Француз, який через травму був поза футболом більш ніж половину року.