Перші вибори в ОТГ

18 грудня у 143-х об’єднаних територіальних громадах України відбулися перші вибори. Зокрема, і в семи ОТГ на Прикарпатті: Витвицькій ОТГ Долинського району, Більшівцівській ОТГ Галицького району, Тлумацькій ОТГ, Космацькій ОТГ Косівського району та П’ядицькій, Нижньовербізькій і Матеївецькій ОТГ Коломийського району.

Без порушень – ніяк

Звісно, не обійшлося без порушень. Так, 18 грудня зафіксовані факти порушення заборони на агітацію у день голосування. Зокрема, у селах Нижньому Вербіжі, Верхньому Вербіжі, Мишині та П’ядиках Коломийського р-ну, а також у населених пунктах Тлумацької об’єднаної громади (м. Тлумач, с. Остриня, с. Надорожна) та Більшівцівської громади (с. Загір’я-Кукільницьке) спостерігачі громадянської мережі «ОПОРА» в Івано-Франківській області виявили розміщені друковані матеріали передвиборчої агітації.

В той же час на виборах сільського голови Матеївецької ОТГ при друку бюлетенів було допущено помилку в «по батькові» кандидата-самовисуванця Дмитра Харбіста. У бюлетені писало не «Михайлович», а «Михайлівич». Для усунення інциденту Матеївецька сільська виборча комісія прийняла постанову вважати цю помилку такою, що не впливає на хід виборів, а до протоколу про підрахунок голосів внести правильні прізвище, ім’я та по батькові кандидата.

А в Тлумачі, як повідомляє Івано-Франківська обласна організація «Комітет виборців України», члени ДВК на ранковому засіданні забули опустити в скриньку контрольний лист. Після зауваження вони виправили свою помилку. Також на ДВК були спроби завчасно заповнити протокол про підрахунок голосів. Після зауваження протокол сховали назад у сейф. Окрім того, п’яний виборець, не знайшовши свого кандидата на посаду міського голови, порвав бюлетень і, опускаючи його, пошкодив виборчу скриньку. На ній утворилася тріщина, але урна ціла.

Жителі Більшівцівської ОТГ напередодні виборів отримали так звану «чорнуху» – звернення від начебто жителя смт. Більшівці Миколи Перепічки під назвою «Справжній господар». У листівці облили брудом на той час ще чинного голову Більшівцівської селищної ради та кандидата на посаду голови ОТГ Василя Саноцького. Його звинуватили у бездіяльності та закликали обирати не старого, а молодого, перспективного та енергійного голову ОТГ.

Результати виборів


Незважаючи на чорний піар, перемогу на виборах у Більшівцівській ОТГ впевнено здобув Василь Саноцький, за якого проголосувало 2626 виборців з 5360 можливих. У голосуванні взяло участь 64,7% виборців. До слова, це вже третя перемога Саноцького на виборах. Цього разу з ним конкурував керівник одного з івано-франківських відділень ПриватБанку Юрій Маслій та екс-голова Рогатинської РДА Надія Цимбаліста. Більшівцівська ОТГ складається з смт. Більшівці та сіл Слобідка Більшівцівська, Жалибори, Кукільники, Загір’я-Кукільницьке, Кінашів, Курів, Нараївка, Поділля та Яблунів.

За посаду сільського голови Витвицької ОТГ змагалися шість кандидатів. Участь у голосуванні взяли 69,9% виборців, перемогу здобув Микола Шикор, за якого проголосували понад 1300 виборців. До Витвицької ОТГ вирішили приєднатися такі села: Липа, Лужки, Слобода Болехівська, Церківна, Станківці, Кальна, Розточки та власне Витвиця.

До ОТГ з центром у П’ядиках приєдналися села Турка, Велика Кам’янка, Мала Кам’янка та Годи-Добровітка. Найбільшу кількість голосів у П’ядицькій громаді набрав Петро Гайдейчук, який працює на посаді начальника відділу агропромислового розвитку РДА. За нього проголосували 1739 осіб. Явка виборців становила 37%.

У Матеївецькій ОТГ чисельну перевагу здобув Петро Книшук, директор ТОВ «Прут-Генетик» та депутат обласної ради. Він набрав 1835 голосів. У голосуванні взяли участь 47,6% виборців. У Матеївецьку територіальну громаду об’єдналися села Пилипи, Кропивнище, Тростянка, Матеївці, Перерив, Залуччя, Дебеславці, Липники, Замулинці, Семаківці, Ганів.

У Нижньому Вербіжі переміг Ярослав М’якущак, чинний сільський голова Великого Ключева. За нього проголосували 1150 виборців. Явка виборців тут була найнижчою серед усіх ОТГ на Прикарпатті – 36%. У Нижньовербізьку ОТГ об’єдналися села Нижній Вербіж, Верхній Вербіж, Великий Ключів і Мишин.

Очільником Космацької ОТГ став чинний голова Космацької сільради Дмитро Бербеничук. За нього проголосували 2368 осіб. Явка виборців тут становила 50%. Космацька ОТГ складається з Космача, Брустурів і Прокурави.

Найбільшою ОТГ є Тлумацька. До неї входять м. Тлумач та села Бортники, Братишів, Вікняни, Гринівці, Загір’я, Колінці, Королівка, Надорожна, Остриня, Прибилів, Пужники, Тарасівка. На посаду міського голови тут зареєструвалося аж дев’ять кандидатів. Перемогу здобув викладач Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Роман Круховський, який набрав 2063 голоси. Загальна явка виборців становила 48,7%.

Наталя ДЕРКЕВИЧ

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!