Перспективи гірських громад обговорять на Карпатському форумі

Сьогодні, 23 травня, в Івано-Франківську анонсували проведення Карпатського форуму регіонального розвитку.

Ця масштабна подія проходитиме 31 травня та 1 червня у місті Яремче. Мова на форумі йтиме про розвиток громад, які знаходяться у Карпатах.

“Таку подію проведуть у нашій області вперше, але вона стане продовженням Карпатського форуму, який проводився у Львові в 2017 році. На території Івано-Франківщини є близько десяти громад зі статусом гірських. Для порівняння – у Львівській області таких громад всього дві, у Чернівецькій – шість, на Закарпатті – одна”, – розповів Руслан Панасюк, директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування.

Серед учасників події – прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, спікер ВРУ Андрій Парубій, представники міністерств освіти і науки, інфраструктури та охорони здоров’я, а також “десант” народних депутатів з чотирьох західних областей.

Також будуть делегації з сусідніх країн – Польщі, Румунії, Словаччини та, можливо, Німеччини. На форум приїдуть представники громад цих держав, які поділяться своїм досвідом.

Ігор Мельничук, радник ЦРМС з питань регіонального розвитку, зазначив, що у гірських громадах Швейцарії чи Канади є свої програми розвитку, і саме на них орієнтуватиметься Івано-Франківщина.

“Карпатський макрорегіон дійсно має своє особливості. Тут проживає близько шести мільйонів людей, тут є унікальні природні особливості – велика мережа рік, ліси і тому подібне. Але в постіндустріальному світі на розвиток території впливають такі речі, як інституції, цінності, підприємництво. І наш макрорегіон у складі чотирьох областей має добре збережену культурну спадщину та підприємницьку традицію”, – додав Ігор Мельничук.

Читайте також: У Космач – з наплічником?

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!