Пнівський замок отримав Охоронний договір

На черговій ХV сесії Надвірнянської районної ради районні вчора, 7 вересня, депутати заслухали начальника відділу культури РДА Олександра Зварчука щодо надання згоди на укладання Охоронного договору на пам’ятку архітектури національного значення замку ХV ст. в с. Пнів.

Нагадаємо, замок перебуває у власності територіальної громади сіл Надвірнянського району.

29 депутатів районної ради підтримали дане рішення, що дасть змогу укласти Охоронний договір між відділом культури районної державної адміністрації та сектором з питань охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, Пнівський замок — велика, добре спланована і продумана фортифікаційна споруда, яка до будівництва Станіславської твердині (1662 р.) була найбільшою на всій території Прикарпаття. Він розташований на природному пагорбі. Замок будували з великих тесаних брил гірського сірого каменю; здебільшого на внутрішніх боках стін використовували також червону цеглу. Мури зводились, перш за все, як оборонний об’єкт, а тому не дивно, що їх товщина сягала одного метра і більше. В’їзд у замок здійснювали через підйомний міст, перекинутий через спеціальний рів, який наповнювався водою. Замок був для того часу одним з найбільш укріплених та пристосованих до довготривалої облоги в усій Україні.

У 1745 році замок придбала родина магнатів Сенявських, пізніше — Цетнерів.

 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!