Погана епідеміологічна ситуація в Україні сприяє поширенню кору в Польщі, – спеціаліст

Наприкінці минулого року у Польщі зареєстрували різке збільшення захворюваності на кір. За даними Національного інституту громадського здоров’я – PZH, протягом усього минулого року у країні захворіло 339 людей, але найбільше – у листопаді та грудні, повідомляє Польське радіо.

Впродовж усього 2017 року у Польщі були 63 випадки захворювання на кір. Говорять про 5-відсоткове збільшення числа хворих на цю інфекцію щороку.

Доктор Аґата Макувка з Національного інституту громадського здоров’я – PZH наголосила, що останні місяці принесли кількаразове збільшення захворюваності, як порівняти з попередніми місяцями. Це свідчить про те, що число хворих надалі може збільшуватися:

“Цьому сприяє погана епідеміологічна ситуація в Україні”, – додала доктор Макувка.

У 2018 році в Україні зареєстрували понад 54 тис. випадків захворювання на цю інфекцію, 16 людей померло, зокрема 12 – це діти. Дослідження від минулого року у Польщі підтвердили, що в країні поширювався генотип кору D8, завезений з України. У Польщі хворіють люди, котрі приїхали з України, а також особи, що не мають відповідного щеплення і які мали з ними контакт.

Нагадаємо, Івано-Франківщина посідає друге місце за кількістю хворих на кір

Читайте також: Суд Михайлової перенесли: в обвинуваченої підозра на кір

Фото – ілюстративне

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!