Показ документального повнометражного фільму «Малевич»

За підтримки управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської ОДА, театру кіно «Люмєр» та

директора Агенції регіонального розвитку і  Кінокомісії Івано-Франківська

22 березня о 14.30 в театрі кіно «Люмєр» (Рубіновий зал) відбудеться показ для цільової аудиторії документального повнометражного фільму «Малевич» Володимира Луцького. У Івано-Франківську стрічку презентує кінокритик Ярослав Підгора-Гвяздовський.

Фільм приурочений до 140 років з дня народження Казимира Малевича. За визначенням багатьох спеціалістів він є одним з десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на 100 років наперед. Стрічка режисера Володимира Луцького концентрує увагу глядача на українській частині його творчості, до цього мало вивченій. Основна мета творців кінострічки полягала саме у показі та дослідженні українського походження художника. Характерно, що під час зйомок відбулося кілька відкриттів – зокрема, було точно встановлене місце народження Казимира Малевича в Києві, а в Лос-Анджелесі (інститут Гетті Центр), куди приїхала сценарист фільму, історик і дослідник творчості Малевича, Тетяна Філевська, вперше для загалу продемонстрували кольорові оригінали розкадровок сценарію, який художник планував зробити разом зі своїм колегою режисером-авангардистом Гансом Ріхтером. Більше того: саме в стрічці «Малевич» цей сценарій було візуалізовано!

У фільмі беруть участь експерти з України, НІдерландів, Франції, Ізраїлю, Польщі, Білорусі, кожний з яких розказує про певну частину життя і творчості художника. Вперше на екрані будуть розказані факти з минулого, які раніше не були оприлюднені. А щоб поєднати минуле із сучасністю творці використали елементи комп’ютерної графіки.

«Малевич» створювався у міжнародній копродукції між українською компанією Fresh Production Group (продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та італійською Pilgrim Film (продюсери Андреа Маньяні, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), і за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.

Всеукраїнська прем’єра фільму відбулася 21 лютого в столичному клубі Bel étage за підтримки Держкіно, а прокат проходить в Києві, Харкові, Чернівцях і з 4 квітня у Тернополі. Ведуться перемовини з іншими містами.

*Прес-конференція о 14.00 в театрі кіно «Люмєр» на першому поверсі

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!