Ні – стражданням: майже 8000 прикарпатців потребують паліативної допомоги

Сьогодні, 10 жовтня, відбувається спільне засідання комісій Івано-Франківської та Кіровоградської обласних рад з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Спершу слово взяв голова Олександр Чорноіваненко, голова Кіровоградської обласної ради.

“Це була моя ініціатива – відвідати Прикарпаття. Ми їздимо у Польщу, Румунію та Угорщину – але чомусь дуже мало спілкуємось всередині нашої прекрасної України. За останні 27 років ми багато втратили, бо не спілкувались. У вас є що перейняти, ми бачимо речі, які можемо втілити в своїй області. І ми підпишемо договори, які дадуть можливість співпрацювати на всіх рівнях – зокрема, і в охороні здоров’я, і в освіті. Вірю, що об’єднавшись, ми зможемо подолати всі негаразди”, – сказав Олександр Чорноіваненко.

Потім голови двох комісій – Манолій Піцуряк та Ірина Чемерис – представили своїх депутатів та розповіли про особливості роботи в цій сфері. Далі перейшли до розгляду питань порядку денного. Першим із них стала організація паліативної допомоги в регіоні, а також статистика по цій сфері.

“Ніщо не може бути важливішим, ніж звільнення людини від страждань. Чи це рак, чи остання стадія будь-якої іншої серйозної хвороби – паліативна допомога потрібна у всіх сферах медицини. В світі зараз близько двадцяти мільйонів людей, які потребують паліативної допомоги, і ця цифра буде зростати. На Івано-Франківщині ж ця цифра складає 7864 особи – з них 5660 дорослих та 2204 дітей. Наші можливості при цьому обмежені”, – сказала Ірина Слугоцька, головний лікар Івано-Франківського обласного клінічного центру паліативної допомоги.

Вона описала схему надання паліативної допомоги на Прикарпатті. Зокрема, крім стаціонарних закладів, функціонують дві бригади, які виїжджають до невиліковно хворих дорослих та дітей.

Читайте також: У Франківську сотні медиків та освітян вийшли на протест (фоторепортаж)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!