Половина українців готова економити на їжі

  • У липні 2015 року року споживчі настрої українців погіршилися: індекс споживчих настроїв (ІСН) склав 43,2 пункту, що на 5,7 пункту менше, ніж у червні, свідчать результати дослідження споживчих настроїв в Україні, яке щомісячно здійснює GfK Ukraine.

    Найбільше змінилися очікування девальвації гривні (збільшилися на 21,8 пункта) і доцільність робити великі покупки (погіршився на 11,8 ), повідомляє finance.ua.

    Одночасно збільшилися побоювання зростання безробіття (на 1 пункт порівняно з червнем), а індекс інфляційних очікувань виріс на 7,91 пункту.

    А ось згідно з дослідженням Nielsen, очікування українців хоч і далекі від оптимістичних, проте трішки краще, ніж у першому кварталі. Приміром, перспективи в роботі вважають поганими 48% опитаних – це більше, ніж торік (40%), але все ж таки менше, ніж у першому кварталі, коли втратити роботу або частину зарплати боялися 54%.

    На 1% збільшилася і частка українців, які вірять у своє світле майбутнє «по роботі»: тепер таких 7%. Побоюються, що їх фінансове становище в найближчий рік погіршиться 25% (проти 34% у першому кварталі), а вірять у поліпшення 17% (15%).

    Також в порівнянні з попереднім кварталом більше українців планує витрачати кошти на відпустку і свята (26% – зростання на 3%), новий одяг (24% – зростання на 2%) і навіть сподівається робити заощадження (24% – зростання на 4%) ,

    10% опитаних при цьому вважають найближчий рік хорошим часом для покупки нових речей (у першому кварталі таких було всього 7%, торік 15%), а не мають наміру витрачати гроші на обновки 45% (у першому кварталі таких було 55%, у торік – 30%).

    Поки ж роздріб показує помітне падіння в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Як повідомили в Держуправлінні статистики України, у першому півріччі 2015 через роздріб було реалізовано товарів на майже 560 млрд. грн, що становить всього 76,4% обсягу аналогічного періоду минулого року.

    Найбільше падіння – у Донецькій (29,3%) і Луганській (17,2%) областях. У «мирних» регіонах найменше витрачають грошей в Полтавській області (обсяг торгів склав 77,6% торішнього), а найменше знизилося споживання в Львівській області (на 16,7% від обсягів січня-липня 2014 року).

    Правда, якщо враховувати курсові коливання і інфляційне зростання, то в абсолютному вираженні споживання впало сильніше і, судячи з усього, буде падати далі – експерти стверджують, що українці не тільки економлять через падіння доходів, а й змінюють саму психологію споживання.
    Також підвищення мінімальної зарплати зібралися обговорити до кінця тижня.

    Наприклад, згідно з дослідженням Nielsen, у другому кварталі поточного року в порівнянні з першим до 64% збільшилася кількість українців, які планують заощаджувати на покупці одягу, на газі та електроенергії (58%), рідше будуть розважатися поза домом і скоротять час відпустки (до 55 % і 50%).

    Більше половини українців (51%) зізналося, що мають намір перейти на дешевші продуктові бренди (для порівняння – в криза 2009 року таких було всього 29%) і повернутися на ринки з гіпермаркетів. Також, згідно з останнім дослідженням УТГ, якщо в 2014 по м одяг і взуття на ринках шукало 23% опитаних, цього літа – кожен другий.

    IF
    IF

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!