Помпео передав Кім Чен Ину CD-диск Елтона Джона, на замовлення Трампа

Державний секретар США Майк Помпео, як повідомляється, привіз компакт-диск з піснею Елтона Джона “Rocket Man”, щоб подарувати лідеру Північної Кореї Кім Чен Ину під час свого візиту до країни.

Помпео прибув до Північної Кореї в п’ятницю на  переговори між двома державами щодо денуклеаризації Північної Кореї.

Помпео привіз два подарунки для Кіма: лист від президента Трампа та компакт-диск, як повідомляє газета “Чосон ільбо”, провідне видання в Південній Кореї.

Минулого року, на тлі ескалації риторики між двома країнами, Трамп неодноразово називав Кіма “Ракетою” і “Маленькою ракетною людиною”.

Дипломатичне джерело в Вашингтоні, яке цитує «Чосон ільбо», пояснило, що CD “Rocket Man” був предметом обговорення під час обіду Трампа з Кімом, коли вони вперше зустрілися на саміті в Сінгапурі минулого місяця.

Коли Кім пригадав прізвиська, посилаючись на Трампа, Трамп запитав його, чи він знайомий з піснею. Пізніше Трамп попросив Помпео привезти копію компакт-диска під час своєї наступної поїздки.

Помпео в п’ятницю прибув до міжнародного аеропорту Сунан у Пхеньяні. Його зустріли віце-президент Кім Йонг  Чул, міністр закордонних справ Рі Йонг  Хо та два інших високопосадовця, перед офійною зустріччю в країні.

Було незрозуміло, чи зможе Помпео зустрітися безпосередньо з Кімом, як це було раніше.

У ході візиту, Помпео, як очікувалося, буде працювати, щоб  полегшити специфіку зобов’язань Кіма щодо денукларизаціїї під час саміту в Сінгапурі. Помпео має найважливіше завдання :розвіяти зростаючий скептицизм щодо того, наскільки серйозно Ким відмовляється від свого ядерного арсеналу та перетворює оптимістичну риторику, відповідно саміту, у конкретні дії.

Що стосується польоту до Пхеньяну, Помпео зазначив, що обидві сторони взяли на себе зобов’язання на саміті в Сінгапурі щодо повної денуклеаризації Північної Кореї і про те, як мають виглядати трансформовані  двосторонні відносини.

“У цій поїздці я прагну заповнити деякі подробиці щодо цих зобов’язань і продовжувати імпульс реалізації того, що обидва лідери обіцяли один одному та світу. Я сподіваюся, що КНДР готові зробити те ж саме”, – сказав Помпео, використовуючи абревіатуру офіційної назви Північної Кореї.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!