Помпео заявив про “прогрес” під час переговорів з Північною Кореєю

Державний секретар США Майк Помпео залишив Пхеньян після двох днів переговорів на високому рівні. Але він не оголосив жодних конкретних кроків, які зробить Північна Корея, або часові рамки дій, спрямованих на децентралізацію.

Відомо, що Північна Корея відтягує переговори, заявивши, що “позиція” США “розчарувала”, і йшла  врозріз із духом саміту, який відбувся 12 червня в Сінгапурі між президентом Дональдом Трампом та лідером Північної Кореї Кім Чен Ином, повідомляє  fox43.

“У нас було багато годин продуктивних розмов, – повідомив Помпео журналістам у суботу в Пхеньяні перед посадкою на рейс до Токіо. – Це складні проблеми, але ми досягли успіху практично в усіх центральних питаннях: в деяких місцях – значний прогрес. В інших місцях все ще треба попрацювати”.

Але Північна Корея назвала підсумки обговорення “тривожними” і стверджувала, що “злоякісні спірні питання”, висунуті американською делегацією, були такими, що “посилили” недовіру та ризик війни з минулими адміністраціями та призвели до того, що попередні переговори закінчилися невдачею , додавши, що саме це “могло зламати готовність до денуклеаризації”.

“Ми очікували, що США будуть вживати конструктивні заходи для зміцнення довіри відповідно до духу Самміту США-ПнК”, – сказано в повідомленні державного інформаційного агентства KCNA.

Тим не менш, Помпео запевнив , що Північна Корея все ще прагне ліквідувати свою ядерну програму, незважаючи на супутникові знімки, проаналізовані дослідниками Сполучених Штатів, які показали вдосконалення інфраструктури ядерної установки та завершення створення майданчика з виробництва балістичних ракет.

На питання про супутникові знімки, які, можливо, демонструють розширення ядерних об’єктів, Помпео сказав: “Ми говорили про те, яку роботу продовжує виконувати північнокорейський народ, і про те, як це  допоможе наблизитись до згоди, якої досягли голова Кім та президент Трамп, тобто повної денуклеаризації Північної Кореї “.

Він додав, що ніхто не відмовився від своїх слів, вони все ще однаково в справі і голова Кім до цих пір притримується ідеї.

Помпео також повідомив журналістам, що він обговорив питання про руйнування випробувальної зони ракет, яка за словами Трампа, вже була зруйнована.

Він не поділився деталями дискусій щодо термінів для Північної Кореї “повної” денуклеаризації та базових декларацій зброї масового знищення, але він сказав, що “дуже багато часу” приділяв обговоренню цих двох речей.

“Я думаю, що ми зробили прогрес у кожному елементі нашої дискусії”, – сказав він, назвавши розмову “продуктивними, добросовісними переговорами”.

Помпео зміг оголосити про невеликий крок на шляху до досягнення іншого елемента угоди. Трамп і Кім прийшли до нього під час свого саміту минулого місяця: репатріація службових осіб США, що залишилась з часів Корейської війни. Як стало зрозумілим з розмови, 12 липня в корейській демілітаризованій зоні буде організовано зустріч для обговорення з північнокорейськими чиновниками, повернення американських службовців, і як вважає Помпео дата може рухатися “на один або два дні”.

Хоча він зустрічався в п’ятницю з Кім Йонг Чолем, віце-головою ЦК партії, Помпео не зустрічався з Кімом у поїздці до Пхеньяну.

Прес-секретар Державного департаменту Гезерт Ноєрт заявила журналістам, що Помпео залишив Кіму лист від Трампа. Однак, на відміну від повідомлень південнокорейських ЗМІ, Ноєрт сказала, що Помпео не  залишав Кіму  компакт-диск із піснею Елтона Джона “Rocket Man” – кличка, яку  Трамп дав  Кіму.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!