Посол США назвала створення антикорупційного суду ключовим пріоритетом України

Посол США Марі Йованович розглядає створення в Україні незалежного антикорупційного суду як один з ключових пріоритетів для країни і очікує, що українська сторона завершить роботу над відповідним законом у найближчому майбутньому.

Зокрема, дипломат назвала дуже позитивним кроком внесення Президентом Петром Порошенком законопроекту про антикорупційний суд  до Верховної Ради, пише “Уніан”.

«Важливо, щоб цей закон відповідав рекомендаціям Венеційської комісії і умовам, записаним у Меморандумі співпраці з МВФ. Отже, певну роботу ще треба проробити, але ми сподіваємося, що вона може бути завершена в найближчому майбутньому. Ми віримо, що створення незалежного антикорупційного суду в Україні – це один з ключових пріоритетів», – наголосила Йованович.

Дипломат вказала, що задля побудови сильної України керівництво країни має рухатися вперед у реформах та у боротьбі проти корупції, в тому числі через судову реформу і створення антикорупційного суду.

«Саме в такий спосіб можна залучити інвестиції та створити нові робочі місця.  Це і є шлях України у майбутнє», – підсумувала вона.

Нагадаємо, директор Всесвітнього банку, відповідальна за український напрямок, надіслала до Верховної Ради та адміністрації Президента лист, у якому попередила про неприпустимість ухвалення закону про Антикорупційний суд (АКС) у редакції, запропонованій П. Порошенком. У листі ВБ попереджає, що якщо Україна зацікавлена в отриманні гарантій ВБ на суму $800 мільйонів, то має переглянути законопроект і переробити його у відповідності до рекомендацій Венеціанської комісії. Подібні зауваження Україна вже отримувала від МВФ. Міжнародний валютний фонд офіційно повідомив українську владу про те, що ухвалення президентського законопроекту про Антикорупційний суд у його нинішній редакції означатиме порушення Києвом своїх зобов’язань перед міжнародними партнерами.

Читайте також: Кіпрський суд заморозив 820 мільйонів доларів Ахметова

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!