Потоцький на скейті, Тарнавський в човні. У Франківську презентували “код міста”

В Івано-Франківську презентували проект “City Code. Батьки засновники”.

Сьогодні, 28 жовтня,  у галереї-книгарні “Під лиликом” відбулася презентація проекту “City Code. Батьки засновники”, автором якого є франківець Степан Семенів. У рамках проекту вже з’явилися футболки із оригінальним зображенням засновника Станиславова Анджея Потоцького – на скейті та у фанатському шалику ФК “Прикарпаття”, а також засновника Тернополя Яна Амора Тарновського – на ровері та у човні із кавою “з собою”.

“City Code в перекладі українською означає код міста – своєрідне ДНК. Атмосфера, якою напуваються з молоком матері містяни. Цей код складається з геометрії вулиць, з його архітектури, з людей, які в ньому живуть, їхніх звичаїв та традицій, з історії його заснування – від перших згадок до сьогодення, – розповів Степан Семенів.

Автор і наслідувачі переконані, що кожне місто має свого засновника, чиї вчинки стали основою для його розвитку. “Ми, як вдячні діти, хочемо віддати належну шану батькам та показати, що вони були звичними людьми. Якби вони жили зараз серед нас, то їздили б на велосипедах чи скейтах, ходили на футбол, пили каву і рибалили”, – кажуть вони.

Особливість проекту в тому, що автори шукають художника, який народився, живе і працює у рідному місті. Саме він найкраще розуміє, чим живе його батьківщина, в чому її особливість. Організатори готові розглянути пропозиції й маленьких містечок і сіл. Відкриті до нових ідей.

Автори проекту мають намір створити серію продукції, яка буде популяризувати історію, особливості, стиль життя міст. Виховання “гонору” за своє місто в корінних мешканців. Сприяння в збільшенні внутрішнього туризму в Україні.

Нагадаємо, Що ми знаємо про засновника Станиславова Анджея Потоцького, окрім регалій, дат та подій, у яких він брав участь? Чи знаємо, який він мав характер, що любив, а що ні, яку мав вдачу? Як жартував? Яким був його стиль керування містом? Як часто сучасні франківці взагалі згадують батька свого міста і чи згадують взагалі?

img_0429 img_0418 img_0417 img_0414 img_0408 img_0404 img_0403 img_0402