Позивний “Бандерас”: у Франківську презентують нову стрічку про війну

Сьогодні, 17 жовтня, в Івано-Франківську презентували кінострічку «Позивний Бандерас».

Український військовий детективний фільм режисера Зази Буадзе за сценарієм Сергія Дзюби та Артемія Кірсанова розповідає про події у зоні АТО, на основі щоденника нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розподівей атовців.

Стрічку презентують в рамках Днів українського кіно, – їх проведуть у Франківську з 17 до 24 жовтня. На презентацію завітав також міністр культури Євген Нищук.

За його словами, кінематограф має великий вплив на свідомість, на сприйняття себе та історії.

«Кіно впливає на всіх, від найменшого до найстаршого. Я радий, що зміг добитися великого фінансування кінематографії, зараз це мільйон. Тривалий час ми намагалися тримати в полі зору український кінематограф, але був брак фільмів, які створювалися. Дуже добре, що зараз організаторам складно обрати, який фільм презентувати, бо їх дуже багато»,- розповів міністр культури.

Він зазначив, що у Дні українського кіно у Франківську потраплять стрічки, створені за останні кілька років, це цінні стрічки про життя.

Директор кінотеатру «Люм‘єр» Лідія Шкрібляк розповіла, що театр кіно намагався будь-яким чином підтримати українське кіно.

«Колись ми продавали квитки на кіно за нижчими цінами, робили все, щоб збирати повні зали. Зараз я можу щиро сказати, що українські фільми збирають повні зали – за це потрібно дякувати його творцям. Сьогодні є якісний продукт, цінова політика на рівні Голівудського кіно, стрічки різних жанрів», – зазначає Лідія Шкрібляк.

Режисер стрічки Заза Буадзе розповів про те, що на кожним тріумфом фільму стоїть важка праця, а головна оцінка – емоції глядачів.

У стрічці, розповідає знімальна група, не задіяли жодного актора масової сцени. Всі ці люди або ветерани АТО, або ж чинні військові.

Читайте також: До Івано-Франківська приїде Сергій Жадан з проектом “Розділові”

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!