Правила етикету не вчать в ресторані, їх потрібно вивчити вдома: Тетяна Терсенова-Заводовська розповіла про правила поведінки за столом

Сьогодні, 18 квітня, в Івано-Франківську відбувся третій урок у “Школі етикету”, який провела власниця модельного агентства, директор у проекті “Від пацанки до панянки” Тетяна Терсенова-Заводовська.

Урок розпочався з питань від слухачів, а також повторенням вивченого матеріалу.

Відвідувачі “Школи етикету” запитували, що робити із сухофруктами, які у деяких закладах подають до чаю. Крім того, до напою подали довгу десертну ложку, яку зазвичай подають до десертів у довгій креманці. Лектор наголосила, що фрукти у жодному разі не потрібно кидати у напій.

Читайте також: “Етикет як спортзал”: у Франківську Тетяна Терсенова-Заводовська провела першу лекцію у “Школі етикету”

“Сухофрукти, цукати завжди беремо руками, – зазначила Тетяна Терсенова-Заводовська. – Такі солодощі – це комплімент від закладу. Щодо довгої ложки, то вона, звісно, не подається до чаю. Сьогодні дуже багато закладів вигадують свої правила. Іноді це взагалі недоречно.”

Також слухачі цікавилися, як поводитися, якщо у ресторані подають страву у глечику. Пані Тетяна пояснила, що страву можна їсти й ложкою, але  у глечику може бути великий шматок м’яса, який все ж доведеться їсти за допомогою ножа і виделки. Тому правильно – страву викласти з глечика на базову тарілку і з’їсти за допомогою виделки і ножа.

“Щоб вміло користуватися приборами за столом і щоб все було просто і звично, потрібно робити це кожного дня. Правила етикету не вчать в ресторані, їх потрібно вивчити вдома”, – наголосила Тетяна Терсенова-Заводовська.

За столом ніколи не розмовляють на теми політичні, релігійні та  про стан здоров’я.

Щоб уникнути незручностей і потрапляння волосся у тарілку, жінка у ресторан приходить з призібраним волоссям. Також слід уникати одягу з воланами і рюшами на рукавах і на шиї.

Детально у “Школі етикету” сьогодні розглянули особливості організації фуршету. Його як правило проводять, якщо існує обмеження в часі і просторі.

Стіл для фуршету ставлять на відстані 1,5-2 м від стіни для того, щоб гості могли з будь-якого боку наблизитися до їжі. Накривають його білою скатертиною з мальтоною. Стіл прикрашають низькими квітковими композиціями.

Посередині столу ставлять 6-10 тарілок, а також виделки, без ножів. На фуршетному столі має бути від 12 до 15 видів холодних закусок, 1-3 види гарячих. Ніколи на фуршеті не подають рибу!

Фуршет повинен тривати 1,5-2 години. Гість підходить до столу бере тарілку на неї накладає страви до смаку, у руку бере бокал вина і відходить від столу. “Стіл для всіх гостей!”, – наголошує лектор.

Читайте також: Ресторан продає не тільки їжу, а насамперед послуги і настрій: у Франківську Тетяна Терсенова-Заводовська провела лекцію у “Школі етикету”

Фото Ігоря Бабія

DSC_9903 DSC_9902 DSC_9901 DSC_0128 DSC_0111 DSC_0109 DSC_0095 DSC_0093 DSC_0086 DSC_0040 DSC_0024 DSC_0002

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!