Представники еліти, церкви та діти: на Прикарпатті ховають рештки 134 жертв НКВС

Сьогодні, 24 березня, в Дем’яновому Лазу відбулося перепоховання жертв НКВС.  Їх знайшли перед Меморіальним комплексом, у трунах 14 серпня 2017 року. Тіла було скинуто у три неглибокі траншеї. В Івано-Франківську встановили, що це – масове поховання жертв терору НКВС 1939—41 років.  Це поховання є уже третім за кількістю жертв.

На рештках – сліди жорстокого катування людей, розповів історик, керівник КП «Пам’ять» Василь Тимків. Серед решток 134 загиблих двоє дітей — дівчинка 16 років та хлопчик 8 років. Ідентифіковано тіло священика з Галицького району. Загиблі — представники еліти, церкви, їх записували до військовополонених.

«Знищивши розум нації, легко нею керувати», — каже історик.

Під час допитів людина приймала будь-яку вину, тоді призначалося покарання.

Наразі важко говорити, скільки ще жертв знаходиться під землею. Це страшна рана для українського народу, але вшанування, перепоховання об’єднують людей.

У Дем’яновому Лазі розпочалася траурна літургія. Сотні франківців зібралися вшанувати пам’ять загиблих від рук катів НКВС. Дзвонять поминальні дзвони…

За інформацією “Галицького кореспондента”, у серпні-вересні 2017 року у Франківську відбулися розкопки та ексгумація масового поховання жертв комуністичного терору на вулиці Ленкавського. Знайдені там залишки вирішиди перепоховати у Дем’яновому Лазу.

Також ми писали, що в Івано-Франківську 23 та 24 березня оголосили днями жалоби.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!