Прогноз цін на первинному ринку житла в Івано-Франківську у четвертому кварталі 2017 року

Зараз, коли кризові явища зачепили всі сфери економіки, франківці для збереження своїх заощаджень купують нерухомість. Фахівці аналітичного центру «Благо» дослідили, чи очікувати покупцям значного коливання цін на первинному ринку нерухомості у 4-му кварталі цього року.

Як показали дослідження, великого стрибка цін не станеться. Очікувати зростання вартості житла варто уже в 2018 році.  Прогнозується його подорожчання приблизно на 6%.

Експерти вважають, що в другій половині 2018 року ціни на нерухомість досягнуть докризового рівня, так що тим, хто бажає зробити інвестицію, варто поквапитися.

Це пояснюється кількома факторами: по-перше, ринком нерухомості України все більше цікавляться іноземні інвестори, а по-друге, очікується поступове підвищення добробуту місцевого населення, що призведе до пожвавлення попиту на ринку.

Серед покупців зростає зацікавленість квартирами класу «економ» і смарт-апартаментами. Таке житло є найменш затратним варіантом для подальшого утримування нерухомості та оплати комунальних послуг. Вартість таких квартир зараз варіюється в межах 20-45 тис. доларів.

На сьогодні покупці мають широкий вибір серед новобудов Івано-Франківська, що веде до зростання конкурентної боротьби і, як наслідок, зниження цін на вторинному ринку. Насамперед, готові піти назустріч покупцеві власники житла, які хочуть терміново продати квартиру.

Уже зараз до 70-80% угод припадає на сегмент квартир економ-класу, а це житло, яке коштує в межах 300-600 тисяч гривень.

З початком осені від франківців також надходить багато запитів на купівлю житла, яке будується в центральній частині міста. До новобудов на околиці обласного центру покупці ставляться більш прискіпливо. Тут значну увагу приділяють наявності інфраструктури і хорошого транспортного сполучення.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!