Протестувальники з Делятина пообіцяли Майдан і закриття ОДА

Сьогодні, 10 вересня, до Івано-Франківська знову приїхали протестувальники з Делятина із Делятина Надвірнянського району та Вижнього Березова, Середнього Березова, Баня-Березова, Чорних Ослав та Білих Ослав Косівського району.

Водії автобусного маршруту Делятин-Яблунів та прості мешканці кількох сіл зібралися на акцію протесту під стінами Івано-Франківської ОДА.

Як пояснив координатор акції протесту фронтовий капелан Микола Мединський, голова ОДА Олег Гончарук обіцяв їм виділити кошти на ремонт цієї ділянки дороги – але тепер чиновники кажуть, що грошей далі нема, і відмовляються ремонтувати дорогу.

Учасники акції принесли металеву бочку під стіни облдержадміністрації та почали бити по ній палицею, згадуючи часи Майдану і обіцяючи новий протест.

Представнику поліції Микола Мединський заявив, що якщо людей не почують, то ОДА закриється. Далі протестувальники прийшли до кабінету першої заступниці Гончарука Марії Савки. Вона, в свою чергу, поцікавилася, чому не було звернення до обласної ради з пропозицією виділення додаткових коштів на ремонт дороги.

“Олега Гончарука не буде до 14:00 – він у відрядженні у Львові. Пропоную вам зачекати на голову ОДА у 321-му кабінеті – там є чим дихати”, – сказала Марія Савка.

Втім, протестувальники відмовились будь-куди йти та заявили, що чекатимуть на Гончарука в кабінеті чиновниці, аж доки він не повернеться.

“Ця адміністрація – збіговисько бандитів і брехунів. А Гончарук вкотре кидає свою заступницю до людей, і сам при цьому кудись тікає. Ми нікуди не підемо. Ви мені кажете, що я поганий священик, що не маю толерантності? Так, я дійсно не маю толерантності до бандитів. Отакий я поганий священик!”, – заявив Микола Мединський.

Якщо сьогодні не вирішать це питання, люди обіцяють зв’язатися з іншими ініціативними групами мешканців області, які теж виступали за ремонти доріг, і покликати всіх до “Білого дому”.

Згодом Марія Савка зателефонувала Олегу Гончаруку. Той пообіцяв повернутися о 14:00 і зустрітись з протестувальниками. Втім, вони обурились, що треба ще чотири години чекати, і почали кричати “Ганьба!”.

За словами Мединського, якщо дорогу не відремонтують – люди вимагатимуть відставки керівництва облдержадміністрації та розіб’ють під нею намети. Крім того, якщо Гончарук з ними не зустрінеться, то активісти пообіцяли перекрити дві дороги в Івано-Франківську – вулиці Незалежності та Грушевського.

Люди чекають на Олега Гончарука в кабінеті його заступниці та скандують “Савку – в відставку!”. Вони також заслухали пояснення представника компанії “ПБС” щодо тендеру на ремонт цієї дороги.

Читайте також: Анархія на дорозі – у Делятині утворився десятикілометровий затор

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!