Прикарпатська бринза стане першим географічним зазначенням України

Сьогодні, 11 червня, в Івано-Франківську обговорили розробку української системи географічних зазначень.

Підписавши Угоду про асоціацію, Україна і Європейський Союз зобов’язалися захищати географічні зазначення одне одного. Але в той час як у ЄС зареєстровано понад 3,5 тисячі географічних зазначень, в Україні ця система перебуває в процесі становлення. І перший такий український харчовий продукт, реєстрація якого очікується вже найближчим часом, виробляється на Івано-Франківщині.

За словами національного експерта з маркетингу і комунікацій проєкту ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» Івана Гайовича, не всі люди розуміють саме слово “географічне зазначення”. Мовляв, перш за все це об’єкт інтелектуальної власності. Це як бренд, але він належить не певній людині, а колективу.

“Ігристе вино “Asti” – це географічне зазначення. Відповідно, з 2016 року у нас його б не мали виробляти. Для деяких продуктів є перехідний період, їх можна виробляти ще 10 років, наприклад, шампанське”, – наголосив Гайович.

Так на Івано-Франківщині першим географічним зазначенням буде гуцульська овеча бринза.

“Вона зараз вже має опис, характеристику і опублікована вже заявка на реєстрацію”, – пояснює пан Іван.

Реєстрування бринзи очікують на початку осені. І це буде першим українським продуктом з географічним зазначенням зареєстрованим в ЄС, крім двох кримських вин.

Після того, будь-хто із виробників бринзи матиме право її виробляти, маркувати, але суто за умови дотримання всіх правил: від випасання овець до власне варіння сиру. Тобто, виробникам доведеться отримати сертифікат відповідності.

Нагадаємо, Унікальний продукт бринза: на Прикарпатті хочуть створити асоціацію виробників

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!