Прикарпатські правоохоронці порадили, як вберегтися від квартирних крадіїв

Кількість квартирних крадіжок, як правило, збільшується під час сезону відпусток, вихідних і святкових днів. У цей період люди виїжджають за місто, залишаючи житло без нагляду.

Для того, щоб уберегти своє житло від злодіїв, а нервову систему від зриву, недостатньо встановити лише броньовані двері або змінити замки, тут необхідний комплекс заходів, пишуть ГУ Нп в Івано-Франківській області.

Умовно квартирних злодіїв, можна розділити на дві категорії – аматори та професіонали. Любителі, як правило, вибирають «легку здобич», тобто квартиру, яка не захищена додатковими засобами – простенькі двері і відносно дешевий замок, на нижніх поверхах – відсутність грат на вікнах і балконах. Такі злодії, потрапляючи в квартиру, беруть те, що легко винести і тут же продати. Наприклад, гроші, золото, побутову техніку.

Але є злодії-професіонали, які готуються до злочину протягом декількох тижнів і жертву обирають не випадково. Їх зазвичай не бентежить ступінь захисту і охорона об’єкта, вони не полізуть в першу-ліпшу квартиру заради кавоварки і ноутбука, їх цікавлять великі суми грошей, коштовності, антикваріат.

Вкрай рідко квартирні злодії діють поодинці, вони завжди «працюють» групами по 2-3 людини. Якщо протягом декількох днів світло в квартирі не запалювали – велика ймовірність того, що господарі поїхали з міста. У денний час злодії можуть ходити навколо будинку, шукаючи потенційну жертву. Також джерелом інформації про мешканців, їх достаток і графік роботи, можуть стати сусіди, які не роздумуючи розповідають про все.

На дверях під’їзду потрібно встановити кодовий замок або домофон, сторонні люди будуть потрапляти в будинок значно рідше. На вікнах квартир, які розташовані на 1-2 поверхах, обов’язково встановити металеві грати. Враховуючи, що більшість квартирних крадіжок відбувається через двері, злочинці вибивають серцевину замка або користуються відмичками, то варто встановити кілька дверей і бажано кілька замків. Спроба зламати кілька замків на двох дверях відніме у злочинця багато часу.

Але найкращий захист- сигналізація, яка виведена на пульт централізованого спостереження, пишуть у поліції.

Нагадаємо, на Буковелі обікрали автомобіль лижниці з Одеси

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!