Прикарпатці схвильовані через отруйний дим, який шириться містами

З початком осені дедалі частіше з’являються повідомлення про випадки спалювання сухого листя в Івано-Франківську та області. Люди скаржаться на їдкий дим в усіх куточках міста.

Про це у соцмережі повідомив активіст Юрій Козакевич:

“Весь центр і Вали в димі від спаленого листя! Не продихнути. Поліцію повідомив, бо це злочин. Де ж палять?!”, – йдеться у дописі.

Під записом уже зібралося близько двохсот гнівних відгуків від мешканців, які розповідають про отруйний туман.

Про випадки спалення розповідає і мешканка Калуша Леся Процик:

“В Калуші туман і немає чим дихати через тих примітивних паліїв сміття!!! Дайте інформацію, куди звертатись, коли хтось спалює суху рослинність чи інше сміття?! За це порушення палії мають бути оштрафовані”, – пише калушанка.

Такі дії завдають шкоди не тільки екології, але й здоров’ю населення, оскільки дим, що виділяється при спалюванні містить отруйні для людей речовини. Про це пише у Фейсбук Олексій Олійник, наголошуючи, що їдкий дим від спалювання осіннього листя особливо небезпечний для дітей, у яких чутлива імунна система, літніх людей, які мають серцево-судинні, алергічні захворювання та проблеми дихальних шляхів, особливо астматиків.

Самовільне спалювання листя є порушенням Закону України “Про охорону атмосферного повітря” і за нього передбачена відповідальність, шляхом накладання штрафів від 340 до 1700 гривень. Саме тому активісти закликають не ігнорувати такі прецеденти і, якщо ви стали свідком події, повідомляти про це патрульну поліцію.

Натомість альтернативним методом спалювання листя є компостування, яке допоможе не тільки не завдавати шкоди собі й оточенню, але й зекономити на добривах, пише УкрМедіа.

Нагадаємо, Eco Day: Як коломиян вчили сортувати сміття 

Фото: Katya Yefanova

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!