Приз Європи: Івано-Франківськ переміг у престижному європейському конкурсі

Івано-Франківськ здобув нагороду Ради Європи – Приз Європи. Переможця цієї нагороди оголосив на початку післяобіднього засідання ПАРЄ президент Асамблеї Мікеле Ніколетті.

“Для мене велика честь оголосити переможця. Це Івано-Франківськ. Ми вітаємо Івано-Франківськ, дякуємо цьому місту за співпрацю з Європою і вітаємо наших українських друзів», – заявив Ніколетті, пише “Укрінформ”.

Також Президент комітету ПАРЄ з визначення лауреатів Europe Prize, депутат від Румунії Іонут-Маріан Строе, розповів, як відбувалося голосування.

«Я вітаю українців та Івано-Франківськ з отриманням цього призу. Рішення приймалося таємним голосуванням членами комітету. Думаю, що Івано-Франківськ отримав цей приз з декількох причин, серед них і багата історія. Як на мене, також сприяло те, що це розвинений індустріальний центр в Україні. Але, насамперед, – це рівень міжнародного та європейського співробітництва», – сказав Строе.

За його словами, на останньому етапі – таємному голосуванні, Івано-Франківськ отримав три голоси із семи, і це була найбільша кількість голосів серед усіх інших міст.

За Приз Європи цього року боролися шість міст. Його присуджується з 1955 року муніципалітетам за їхній внесок у розбудову та розвиток, зокрема розвиток європейського співробітництва. Нагорода складається з перехідного Призу Європи, медалі, диплома та грошової премії для проведення навчань працівників міських голів-лауреатів. Минулого року цей приз отримав польський Люблін, у 2010 році Приз Європи отримав Харків.

Читайте також: Друга ріка, ТНМК та повітряні змії: як у Франківську відзначатимуть День міста

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!