Путін відмовився вітати лідерів України та Грузії з Днем перемоги над нацизмом

Президент Російської Федерації Володимир Путін проігнорував президентів України Петра Порошенка та Грузії Георгія Маргвелашвілі у своєму привітанні з річницею перемоги у Другій світовій війні.

Зокрема, у своєму привітанні Путін привітав лідерів 10 країн і республік з Днем Перемоги, а згадуючи Україну і Грузію, звернувся тільки до громадян,  пише Захід.

«Володимир Путін привітав лідерів Азербайджану, Вірменії, Білорусії, Казахстану, Киргизії, Молдови, Таджикистану, Туркменістану, Узбекистану, Абхазії, Південної Осетії, а також громадян Грузії і України з 72-ю річницею Перемоги у Великій Вітчизняній війні», – наголошується в повідомленні.

При цьому Путін наголосив, що «найкращою даниною поваги до воїнів-визволителів буде наша спільна боротьба проти будь-яких спроб перекручування історії, виправдання злочинних діянь фашизму і нацизму».

Нагадаємо, що, незважаючи на те, що Росія визнала результати виборів президента України 2014 року, Путін у своїх привітаннях не згадує президента Петра Порошенка.

Відносини з Грузією у Росії зіпсувалися в серпні 2008 року, коли російські війська спільно з південноосетинськими формуваннями витіснили грузинські війська з Південної Осетії, яка офіційно є частиною Грузії. Пізніше Росія визнала незалежність Південної Осетії і Абхазії.

Раніше президент України Петро Порошенко у своїй промові під час відкриття фотовиставки «Четверте покоління» у Національному музеї історії України зазначив, що за 25 років Російська Федерація так і не змогла стати миролюбною.

Читайте також: в Івано-Франківську відзначають День пам’яті та примирення.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!