П’єсу “Оскар і Рожева Пані” зіграли у Києві під відкритим небом

Благодійний показ п’єсу “Оскар і Рожева Пані” за твором Еріка-Еммануеля Шмітта до Всесвітнього дня паліативної допомоги під відкритим небом зіграли на території Михайлівського золотоверхого собору в Києві.

Киянам випала можливість вперше побачити постановку під відкритим небом. Під час показу усі бажаючі могли зробити благодійні внески на розвиток паліативної допомоги в Україні, пише Дзеркало тижня.

Актриса Ірма Вітовська, яка виконує у постановці роль Рожевої Пані, повідомила, що за роки існування проекту п’єсу показали у 46 містах України, де вдалося зібрати 1 мільйон 23 тисячі 398 гривень благодійних внесків. Гроші передані на потреби важкохворих дітей у містах, в яких працюють виїзні бригади та онкогематологічні відділення.

Показ п’єси під відкритим небом у Києві став преамбулою до дискусії про паліативну допомогу в Україні. До участі в ній запросили представників уряду, місцевого самоврядування, голів церков, громадських діячів, експертів та всіх небайдужих.

Читайте також: В Івано-Франківську покажуть виставу “Оскар і Рожева пані”, аби зібрати гроші на лікування прикарпатської журналістки

Роман “Оскар і Рожева Пані” французького письменника Еріка-Еммануеля Шмітта, опублікований в 2002 році, отримав величезну популярність у Франції та в світі. Книгу було екранізовано у 2009 році.

У центрі сюжету – останні дні життя хворої на рак дитини.

Книга складається з 14 листів 10-річного Оскара. У них він розповідає про своє життя в лікарні, де за смертельно хворими дітьми доглядають Рожеві Пані. Коли Оскар дізнається, що йому залишилося жити 12 днів, Бабуся Роза (Рожева Пані) пропонує хлопчикові гру – вважати кожен прожитий день 10 роками життя, яке йому хотілося б прожити. У своїх 12 листах до Бога Оскар розповідає про різні етапах свого непрожитого життя: юність, перше кохання, створення сім’ї, кризу середнього віку, старість та підготовку до смерті.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!