Рада ввела 35% квоти для української музики в радіоефірі

Верховна Рада України зобов’язала радіостанції виділяти частину ефірного часу для пісень українською мовою. За відповідний законопроект на пленарному засіданні 16 червня проголосували 268 нардепів, пише Громадське.

Зокрема, закон передбачає введення норми, відповідно до якої частка пісень державною мовою має становити не менше від 35% від загального часу звучання пісень, розповсюджуваних протягом доби, а також протягом тимчасових проміжків: з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

Фото з сайту portal.lviv.ua
Фото з сайту portal.lviv.ua

Також телерадіоорганізації зобов’язані забезпечувати не менше від 60% добового обсягу ведення передач, у тому числі новинно-аналітичних блоків, розважальних передач (дикторами, що ведуть радіопередачі) державною мовою.

Разом з тим радіостанції, на яких транслюються музичні твори, серед яких пісні на офіційних мовах Європейського Союзу, становлять не менше 60% від загального обсягу пісень протягом доби, повинні забезпечувати частку пісень державною мовою не менше 25% від загального обсягу музичних композицій, трансльованих з 7:00 до 14:00 і з 15:00 до 22:00.

За невиконання норми пропонується ввести штраф у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору ліцензії.

Контроль за виконанням радіостанціями цих вимог покладається на Національний комітет з питань телебачення й радіомовлення.

Нагадаємо, що франківці незадоволені встановленням вуличного радіо.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!