Рік буде складним: мер Франківська розповів, яким буде бюджет-2019

Сьогодні, 19 грудня, в Івано-Франківську провели презентацію міського бюджету у 2019 році.

«На 2019 рік ми прийняли дефіцитний бюджет. Цей рік буде складним і напруженим, минулого року ми намагалися тримати руку на пульсі і вирішувати усі складнощі, але зараз багато відповідальності лягає саме на місцеві бюджети», – розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

У державному бюджеті не передбачили кошти на нову українську школу, тому 25 мільйонів “ляжуть на плечі” міста. Втім, вдалося зберегти також надбавки працівникам шкіл, потрібно буде зберегти виплати заробітних плат працівникам освіти та медицини. Також не забудуть про спортсменів – кращі спортсмени отримуватимуть від міста стипендії.

На 12% в Івано-Франківську зросте заробітна плата. Вона становитиме 4173 грн, каже Вікторія Сусаніна. Зросли у Франківську також тарифи на енергоносії.

«У Франківську є пільги для бійців АТО та їхніх сімей, для діток, ветеранів. Нам вдалося зберегти суму, виділену на пільги на рівні 2018 року, сума складає 35 млн», – пояснює Вікторія Сусаніна.

На проект бюджету розвитку 2019 році виділено 1046,6 мільйона гривень, з них 247,8 мільйони на пріоритетні об’єкти: капітальний ремонт вулиць, капітальний ремонт міжбудинкових проїздів, розвиток комунального транспорту, тощо. Велику роботу місто планує зробити і в питанні дитячих садків та шкіл. Це і будівництво нових ДНЗ і ремонт існуючих, зокрема велику увагу хочуть приділити утепленню закладів, відповідно заміну вікон.

Цього року, як зазначив Руслан Марцінків, планують завершити реконструкцію на міському озері. А ось для ремонту вулиць можливо знадобиться додаткове залучення коштів.

Найбільший проект щодо пам‘ятників – пам‘ятник Роману Шухевичу, він завершить серію найбільших пам‘ятників видатним постатям. У ньому також хочуть увіковічнити героїв Революції гідності і АТО.

Нагадаємо, У Франківську розповіли, як ремонтували медичні заклади у 2018 році

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!